Головна » 2016 » Листопад » 7 » 9 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ
13:07
9 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ

9 ЛИСТОПАДА ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ І МОВИ

Мова — це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле — народ.

Любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави. Щороку 9 листопада Україна відзначає чудове свято — День української писемності і мови. 

 

 Білоус, Д.Г. Безцінний скарб: Вірші про українську мову / Вступ. ст. В.Коптілова. - К.: "Укр. енцикл." ім. М.П.Бажана, 2004. - 328 с.

   Книжка віршів про українську мову - останній дарунок читачам відомого поета, академіка-педагога Дмитра Білоуса (1920-2004)

    "Такі звичайні мовні речі,
    а скільки тайни, глибонечі!
    Полюбиш мову - легко вчить,
    усе, як пісня, в ній звучить."


 

Ткаченко О. Українська мова і мовне життя світу/ Ін-т мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України. – К.: Спалах, 2004. – 272 с.
   Працю присвячено розвиткові й сучасному станові української мови в усіх труднощах її становлення, що дістають всебічне висвітлення (географічне, історичне, соціолінгвістичне, культурологічне тощо) в зіставленні з відповідними ситуаціями інших мов світу.


Надія Бабич. "Магія слова для всього живого". Чернівці, Видавничий дім "Букрек", 2012, - 384 с.

   Сучасна людина, якщо вона відчуває себе часточкою макро- і мікросвіту, в якому з'явилася і за який несе відповідальність – як істота мисляча і мовляча – перед нащадками, завжди хоче знати природу дивовижної сили слова, яке може матеріалізувати любов і ненависть, може вбити і повернути до життя, допомагає зрозуміти внутрішню сутність людини, озлити або приручити тварину, навіть спонукати до росту, цвітіння і плодоношення рослину.

    Прагне з'ясувати, у чому особлива життєдайна роль рідної мови і чому втрата її змінює енергетичну силу людської діяльності, а втрата зв’язку з традиціями предків позбавляє народ самобутності і т. д.
   Варіанти можливих відповідей на ці запитання – у цій книжці.


Словник-довідник з культури української мови/ Д.Г. Гринчишин та ін.. -3-є вид., випр.. -К.: Знання, 2006. - 368 с.

   Культура мови як невід'ємна складова особистості - одна із перших ознак загальної культури людини та суспільства. Довідник містить складні випадки слововживання і допоможе читачам засвоїти граматичні норми української мови. Для викладачів та студентів філологічних факультетів, мовознавців, працівників засобів масової інформації, вчителів, а також усіх, хто хоче підвищити рівень знання української мови.


 Ющук І.П. Практикум з правопису української мови. - 4 вид. - К.: Освіта, 2000. - 254 с.
   Посiбник оптимально поєднуе теоретичнi положення й практичнi завдання, що сприяє вдосконаленню правописних навичок учнiв. Iлюстративно-текстовий матерiал характеризується пiзнавальнiстю, виховною й естетичною функцiями слова.
   Посiбник може бути використаний учителем для органiзацiï iндивiдуальноï та груповоï роботи як на уроках, так i вдома, а також для самостiйноï роботи учнiв старших класiв, абiтурiєнтiв, студентiв.

 
 

Волощак М. Правильно - неправильно / друге доповнене видання. - К.: Вид. центр"Просвіта", 2003. -158 с.
   У книжці Марії Волощак «Правильно - неправильно» представлено, по суті, дві мови, дві ментальності, два суспільні світи, і її можна розглядати як перекладний словник. Ця книжка є перекладом з мови рабства на мову свободи. Авторка намагається «виловити» всі зросійщені або ж скальковані з казеної «міжнародної» лексики словосполучення, окремі слова і знайти їм український відповідник.

 

Погрібний А. Світовий мовний досвід та українські реалії: Інститут відкритої політики. Інститут відкритої політики. – К.: Медобори, 2003. – 72 с.
   У брошурі на широкому фактичному матеріалі розкрито сучасні спекуляції довкола поняття “офіційна мова” та довкола Європейської Хартії регіональних і меншинних мов, привернено увагу до особливостей мовного облаштування розвинених країн зарубіжжя. Обґрунтовано думку, що альтернативи будівництва України як національної держави українського народу не існує. Розкрито негативне ставлення української громадськості до запровадження в Україні “безнаціональних” паспортів та до антиукраїнської тенденційності, виявленої у ході перепису населення 2001-го року.

 Я пізнаю світ : українськамова : дитяча енциклопедія / авт.-упоряд. А. Матвієнко ; худож. Г. Філатов.- К. : Школа, 2004. - 384 с. 

   Книжка розкаже тобі про чудесне явище людської мови та про неоціненне значення рідної мови для духовного існування народу, нації. В ній ти дізнаєшся про здобутки української мовознавчої науки, про цікаві факти з історії української мови та про деякі її особливості.

 

 

Гнатюк Л.П., Бас-Кононенко О.В. Українська мова. Особливості практичного застосування (2006) - К: Знання Прайс, 2006. - 266 с.
   У пропонованому посібнику послідовно висвітлено основні розділи курсу сучасної української мови. Його перевагою є системний виклад матеріалу, який органічно поєднується з практичними завданнями різноманітного характеру.   

   Посібник містить численні схеми мовного аналізу, приклади, які не тільки полегшують засвоєння теорії, а й сприяють узагальненню і систематизації набутих у школі знань, глибшому розумінню внутрішніх закономірностей мови, спонукають читача до пошуку шляхів розв'язання поставлених творчих завдань.


 Пономарів, О. Д. Культура слова: мовностилістичні поради / Олександр Пономарів; передм. І. Дзюби. — 4-те вид., доповн. — К.: Либідь, 2011. — 272 с.
    Даються поради щодо вибору лексичних, вимовних, наголосових, морфологічних та синтаксичних варіантів для найкращого висловлення думки в різних стилях сучасної української літературної мови. Видання доповнене новітніми спостереженнями автора та його численних дописувачів. Для, науковців, редакторів, лекторів, журналістів, викладачів, студентів, широкого загалу читачів.

 

Універсальний словник-довідник: 30 000 слів і виразів сучасної української мови /Приходченко К.І./Донецьк: ТОВ ВКФ "БАО" - 2008 р. - 320 с.
   Запропонований словник-довідник ставить за мету допомогти учням та студентам удосконалити навички грамотного написання слів, оволодіти основною термінологією курсу української мови. Матеріал словника подано за розділами: "Тлумачний словник", "Словник іншомовних слів", "Словник паронімів", "Фразеологічний словник" і "Словник літературознавчих термінів".


 А більш повніше і обширніше знайомство з друкованими виданнями даної тематики Ви зможете отримати, завітавши до читального залу Заставнівської ЦРБ.

 


Переглядів: 178 | Додав: sashadjua | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]