Головна » Архів матеріалів
 Згідно з Указом Президента України № 966 „Про День українського козацтва” від 7 серпня 1999 року щорічно 14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. До цього дня Заставнівська ЦРБ підготувала книжкову виставку. Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен вважається його покровителькою.  

«Про козаків і козацтво написано багато праць – художніх і наукових,
Переглядів: 607 | Додав: sashadjua | Дата: 16.10.2013

З нагоди Дня українського козацтва

15 жовтня в приміщенні Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася посвята в козаки.

На цьому дійстві працівниками Заставнівської ЦРБ була представлена книжково-ілюстративна виставка «Козацьком роду – нема переводу».

На свято були запрошені представники влади, духовенства, члени районного товариства «Просвіта», а також почесні люди Заставнівського району.

Дане свято зібрало людей різних конфесій. І не випадково, адже свято єдності Покрови і українського козацтва стали символами духовності і відродження української державності.

Отож, козацькому роду – нема переводу. І варто пам’ятати про козацьку славу нащадкам.  


Переглядів: 219 | Додав: sashadjua | Дата: 16.10.2013

"ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА"
Доброта та милосердя – це розуміння, милість людського серця, ніжність та жалісне ставлення до людей.

1 жовтня 2013 року з нагоди Дня людей похилого віку в Заставнівській ЦРБ відбулося чергове засідання клубу «Золотий Вік». На засідання присутні люди поважного віку, ветерани Великої Вітчизняної війни та праці. На свято також запрошені голова Заставнівськаої РДА В.Д.Копчук, голова Заставнівської районної ради М.С.Леваніна, голова міської ради Я.В.Цуркан та директор територіального центру Л.О.Семенюк, яка висту ... Читати далі »
Переглядів: 170 | Додав: sashadjua | Дата: 07.10.2013

Презентація книги отця Дмитра Костащука.

Сьогодні, як ніколи, люди потребують духовного спілкування. Адже тільки з Богом ми йдемо по праведній дорозі, живемо за заповідями Господніми, правильно мислимо, творимо добро, не заздримо, не лестимо, не обманюємо, вміємо прощати і любимо ближніх, як самих себе.

У житті людей знаходимо багато цінностей і серед головних – вірність Богу і своєму народу, стверджує благочинний Заставнівського округу, митрофорний протоієрей Дмитро Костащук, автор і чотирьох книг, в яких закликає всіх нас до всепрощення, примирення, милосердя.

Саме останню, нещодавну видану книгу отцем Дмитром «Псалми Богородиці» ... Читати далі »
Переглядів: 387 | Додав: sashadjua | Дата: 26.09.2013

ЗАСІДАННЯ КЛУБУ "РОВЕСНИК"
(З НАГОДИ ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ)


День партизанської слави – 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно-партизанськоїї боротьби з нацистськими загарбниками.

Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
< ... Читати далі »
Переглядів: 172 | Додав: sashadjua | Дата: 23.09.2013

"Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись із Богом говори"

Ліна Костенко

Справжні шедеври народного мистецтва прикрашають стіни "Заставнівської світлиці" центральної районної бібліотеки І нині тут представлені роботи майстрині Раїси Василівни Січковської, у творчому доробку якоїдуже багато картин-вишивок різного розміру і складності виконання. Кожна з вишив ... Читати далі »
Переглядів: 156 | Додав: sashadjua | Дата: 18.09.2013

ВИСТАВКА КАРТИН ВІКТОРІЇ ВІКТОРІВНИ ЛУЧИК
«В зажурі літо догорає. Куди нині не піди – всюди пахнуть медоноси, не втрачає свіжості стебло полин-трави, а чорнобривці, як головні квіти серпня, буяють так, що очі губиш у їх привіллі»…

Як гарно описує цю пору року ржавинчанин, журналіст Іван Агатій у своїй книзі «Тепла вісь чорного лелеки». Ніби якесь пророче, ніжне відчуття, що саме 7 серпня «Заставнівська світлиця» гостинно відчинила двері і запросила на презентацію виставки вишитих бісером картин майстриню Вікторію Вікторівну Лучик, його землячку, вчителя Ржавинецького НВК.

Працівниками бібліотеки оформлені книжкові виставки «У мерехтливому сяйві бісеру» та «Золота нитка історії краю», де представлені літературні джерел ... Читати далі »
Переглядів: 186 | Додав: sashadjua | Дата: 08.08.2013

ЮРІЙ ФЕДЬКОВИЧ - СПРАВЖНІЙ СИН БУКОВИНИ
8 серпня – 179 років з дня народження громадського діяча, видатного українського письменника Осипа Юрія Федьковича.

Я люблю мою Русь-Україну
Вірю я у єї будуччину.
В тій-то надії
Я живу й умру.

Юрій Федькович  
Юрій Федькович належить до тих кращих синів ... Читати далі »
Переглядів: 430 | Додав: sashadjua | Дата: 06.08.2013

І СОНЦЕ ДАВАЛО НАСНАГУ ЇЙ...
(До 100-річчя від дня смерті Лесі Українки, яке припадає на 1 серпня 2013 року)  
Чи думала Леся Українка влітку 1911-го року, дописуючи у Грузії свою глибоко-національну драму «Лісова пісня», що словами Мавки – «Я буду вічно жити! Я маю в серці те, що не вмирає» - напророчить собі безсмертя? Хто зна?..

Але проте, що робить людину безсмертною безмежна любов до рідної землі, знала. Тому і рвалась її душа із хворого, тлінного тіла, з чужої землі до України, до Поліських лісів, до казкового озера її дитинства, що напували її не тільки цілющими джерелами, а й збагачували духовно. І виповіда ... Читати далі »
Переглядів: 198 | Додав: sashadjua | Дата: 31.07.2013

ХРЕЩЕННЯ УКРАЇНИ-РУСИ
Спочатку було слово... Згодом з'явилась книга. А з часом - бібліотека. І в усі часи бібліотека була і залишається містком між друкованим словом і шанувальником книги. В різні періоди по-різному: як наукова зала, сповнена тиші чи як гамірний салон зустрічей книголюбів, але завжди відкрита до уподобань і потреб своїх читачів. Бібліотека пропонує значну кількість заходів, які висвітлюють суспільні, культурологічні теми, для відвідувачів різних категорій: як освітньо-виробничих, так і вікових.

Напередодні святкування 1025-річчя Хрещення ... Читати далі »
Переглядів: 544 | Додав: sashadjua | Дата: 25.07.2013

« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 32 33 »