Головна » Архів матеріалів
ГОЛОДОМОР 1932-1933 рр.
УКРАЇНСЬКИЙ ХЛІБ НА ЕКСПОРТ, АБО ЯК НАС МОРИЛИ ГОЛОДОМ.

Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках ХХ століття, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі.

Як сталося, що без стихії, без засухи, без війни в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континету, небачений голод забрав у могилу мільйони людей?! Що це було?!

Ці питання впродовж десятиліть тривожили світову громадскість. Нині ми знаємо, як це сталося… Нині ми знаємо що це було. ... Читати далі »
Переглядів: 983 | Додав: sashadjua | Дата: 07.11.2013

КОРОЛЕВА УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ

26 жовтня 2013 року святкувала свій ювілей українська письменниця, поетеса Галина Тарасюк. Автор десяти книг поезій, багатьох оповідань, новел, есе. Твори її друкують румунською, німецькою, італійською, латвійською, узбецькою, естонською мовами.

Галина Тарасюк лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, Всеукраїнської літературної премії імені Володимира Сосюри, премії Дмитра Нитченка, журналу «Березіль», нагороджена відзнакою «Орден Княгині Ольги» ІІІ ступеня.

З нагоди ювілею, працівниками відділу обслуговуваня у приміщенні Інтернет-центру ЦРБ була проведена літературна подорож «Королева української прози». На огляд відвідувачів була запропонована розповід ... Читати далі »
Переглядів: 363 | Додав: sashadjua | Дата: 31.10.2013

"Євгенія Ярошинська вірила в людину, в творчі сили народу і всю
свою енергію і хист віддавала справі служіння інтересам трудящих".

А. Коржулова

Євге́нія Іва́нівна Яроши́нська (народилася 18 жовтня 1868, Чуньків, нині Заставнівського району Чернівецької області — померла 21 жовтня 1904, Чернівці) — українська письменниця, перекладач, етнограф, фольклорист, педагог, громадська діячка на Буковині.

Закінчила 6 класів Чернівецької гімназії й учителювала по селам Буковини, одночасно записувала народні пісні, збірка яких «Народн
Переглядів: 327 | Додав: sashadjua | Дата: 18.10.2013

 Згідно з Указом Президента України № 966 „Про День українського козацтва” від 7 серпня 1999 року щорічно 14 жовтня в Україні відзначають День українського козацтва. До цього дня Заставнівська ЦРБ підготувала книжкову виставку. Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен вважається його покровителькою.  

«Про козаків і козацтво написано багато праць – художніх і наукових,
Переглядів: 613 | Додав: sashadjua | Дата: 16.10.2013

З нагоди Дня українського козацтва

15 жовтня в приміщенні Заставнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася посвята в козаки.

На цьому дійстві працівниками Заставнівської ЦРБ була представлена книжково-ілюстративна виставка «Козацьком роду – нема переводу».

На свято були запрошені представники влади, духовенства, члени районного товариства «Просвіта», а також почесні люди Заставнівського району.

Дане свято зібрало людей різних конфесій. І не випадково, адже свято єдності Покрови і українського козацтва стали символами духовності і відродження української державності.

Отож, козацькому роду – нема переводу. І варто пам’ятати про козацьку славу нащадкам.  


Переглядів: 223 | Додав: sashadjua | Дата: 16.10.2013

"ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА"
Доброта та милосердя – це розуміння, милість людського серця, ніжність та жалісне ставлення до людей.

1 жовтня 2013 року з нагоди Дня людей похилого віку в Заставнівській ЦРБ відбулося чергове засідання клубу «Золотий Вік». На засідання присутні люди поважного віку, ветерани Великої Вітчизняної війни та праці. На свято також запрошені голова Заставнівськаої РДА В.Д.Копчук, голова Заставнівської районної ради М.С.Леваніна, голова міської ради Я.В.Цуркан та директор територіального центру Л.О.Семенюк, яка висту ... Читати далі »
Переглядів: 174 | Додав: sashadjua | Дата: 07.10.2013

Презентація книги отця Дмитра Костащука.

Сьогодні, як ніколи, люди потребують духовного спілкування. Адже тільки з Богом ми йдемо по праведній дорозі, живемо за заповідями Господніми, правильно мислимо, творимо добро, не заздримо, не лестимо, не обманюємо, вміємо прощати і любимо ближніх, як самих себе.

У житті людей знаходимо багато цінностей і серед головних – вірність Богу і своєму народу, стверджує благочинний Заставнівського округу, митрофорний протоієрей Дмитро Костащук, автор і чотирьох книг, в яких закликає всіх нас до всепрощення, примирення, милосердя.

Саме останню, нещодавну видану книгу отцем Дмитром «Псалми Богородиці» ... Читати далі »
Переглядів: 402 | Додав: sashadjua | Дата: 26.09.2013

ЗАСІДАННЯ КЛУБУ "РОВЕСНИК"
(З НАГОДИ ДНЯ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ)


День партизанської слави – 22 вересня – збігається з початком героїчної підпільно-партизанськоїї боротьби з нацистськими загарбниками.

Цей день є державним визнанням неоціненного внеску народних месників у велику Перемогу над загарбниками, відновлення історичної справедливості щодо визнання масової участі українського народу у визвольній боротьбі проти гітлерівської навали.
< ... Читати далі »
Переглядів: 175 | Додав: sashadjua | Дата: 23.09.2013

"Така краса, висока і нетлінна,
Що хоч спинись із Богом говори"

Ліна Костенко

Справжні шедеври народного мистецтва прикрашають стіни "Заставнівської світлиці" центральної районної бібліотеки І нині тут представлені роботи майстрині Раїси Василівни Січковської, у творчому доробку якоїдуже багато картин-вишивок різного розміру і складності виконання. Кожна з вишив ... Читати далі »
Переглядів: 160 | Додав: sashadjua | Дата: 18.09.2013

« 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 32 33 »