Головна » 2018 » Березень » 7 » ДО 95-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ ТУРЕЦЬКОГО
09:39
ДО 95-Ї РІЧНИЦІ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВАСИЛЯ ТУРЕЦЬКОГО

Усе життя – це творчість.

    Багата і щедра талантами заставнівська земля. Це – надзвичайно мальовничий куточок чарівної природи, працьовитих, талановитих людей та багатих культурних традицій. Заставнівщина є батьківщиною самобутніх письменників і митців, художників і науковців, імена яких відомі по всій Україні     і далеко за її межами.

   Вагомий внесок в культуру нашого чарівного краю здійснив і Василь Степанович Турецький – художник, скульптор, «Заслужений діяч культури», «Заслужений художник України», щирий патріот.

    5 березня нинішнього року виповнилось 95 років з дня народження нашого славетного земляка, який народився 1923 року в сім'ї заставнівського господаря середнього достатку Степана та Анастасії Турецьких. У сім'ї він був четвертою дитиною. Навчався в місцевій школі, закінчив 6 класів.

   … Нелегка доля судилась нашому земляку… Якби не талант художника, невідомо, чи вижив би…

   Заставнівчани свято бережуть пам'ять про свого талановитого земляка:

  • Одна з вулиць районного центру носить ім'я «Турецького»;
  • Є в нашому місті і пам’ятник (пам’ятний знак) В.С.Турецькому;
  • Про життєвий і творчий шлях В.Турецького можна почерпнути інформацію з 2-го випуску літературно-мистецького видання «Заставнівщина в іменах» - підготовленого працівниками районної бібліотеки в 2006 році.

    І нині - з нагоди 95-ї річниці з дня народження В.С.Турецького заставнівчани віддали шану пам'яті славному земляку:

  • Зранку біля підніжжя пам'ятника настоятель Свято-Миколаївської церкви отець Дмитро Костащук відправив молебень;
  • Друга половина дійства продовжувалась в ЦРБ, куди завітали і просвітяни й школярі, і представники влади й небайдужі громадяни, і родичі Турецького й гості з обласного центру.

   І виступаючі, і ведучі погодилися з думкою, яка тільки підтверджує життєву позицію В.Турецького – любов до рідного краю, його історії, традицій, є тим дороговказом у житті, який веде до правди, до пожертви, до боротьби за вільну Україну. Тож шануймо, цінуймо й наслідуймо наших рідних, близьких і дорогих!

                       Фотосвітлини із заходу:

 

 

Переглядів: 97 | Додав: sashadjua
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]