Головна » 2017 » Липень » 27 » ДО ДНЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ _ УКРАЇНИ
13:10
ДО ДНЯ ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ _ УКРАЇНИ

Хрещення Київської Русі – одна з найвизначніших подій в історії духовного та культурного розвитку нашого народу

 

       28 липня в Україні відзначається державне свято - День хрещення Київської Русі-України. Ця дата обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам'ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.

    Як нам розповідають літописні свідчення великий князь Володимир, за прикладом своєї бабусі княгині Ольги, вирішив змінити язичницьку віру. Коли посли князя Володимира брали участь у святковій Літургії в Соборі св. Софії в Константинополі, то були глибоко зворушені та невимовно захоплені. Згодом вони так звітують своєму володареві: “Нараз ми вже більше не знали, чи ми на небі, чи ще на землі, бо ніде на цій землі не можна щось подібного узріти, і ніде нема такої краси, якої ми не в стані описати. Отже, ми тепер знаємо: там дійсно Бог є присутнім серед людей.” Це так сильно вплинуло на князя Володимира, що він прийняв християнство та захотів і свій народ навернути на християнську віру. Хрещення Русі Володимиром відбулося 988 року в Києві. 

   З нагоди цієї події в приміщення ЦРБ було оформлено книжково-ілюстративну виставку "Україна - її минуле і сучасне", та проведено огляд літератури.

               Фотосвітлини:

Переглядів: 91 | Додав: sashadjua
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]