Головна » Статті » Статті

У категорії матеріалів: 19
Показано матеріалів: 1-8
Сторінки: 1 2 3 »

Сортувати по: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам

Віват, бібліотеко!

   Одним із ключових показників успішного розвитку держави на світовому ринку є рівень культури та освіти кожного громадянина. Головною ознакою, що визначає цей рівень, завжди було і залишається читання, яке можна розглядати як ключ до інформації.

    Останнім часом ми проголошуємо, що саме через книгу людина залучається до національної і світової культури, що сучасні публічні бібліотеки є інформаційними та соціокультурними центрами у своєму регіоні і це відповідає вимогам суспільства.

  Просвітницька, інформаційна і соціальна функції бібліотек Заставнівської централізованої бібліотечної системи реалізується через мережу, яка об’єднує 2 районні, 1 селищну та 34 сільських філії. Роботу забезпечують 53 працівників, з них – з вищою освітою – 14, з базовою вищою – 38.

   Бібліотеки системи намагаються органічно поєднувати традиційні форми обслуговування користувачів з інноваційними, розглядаючи бібліотеку, як місце «зустрічі» знань та інформації, бажають стати блищими і потрібними для своєї громади.

   Участь у проектах Посольства США в Україні та програмі «Бібліоміст» спільно з органами районної державної адміністрації сприяли створенню інформаційних центрів у районній бібліотеці та 4 сільських філіях, а саме сіл Веренчанка, Дорошівці, Кадубівці, Шубранець. Обладнання інтернет центрів у даних бібліотеках діє безкоштовно для всіх відвідувачів бібліотеки і стало доступним для малозабезпечених верств населення – молоді, студентів, безробітних, багатодітних сімей, ветеранів праці.

   Компютерні технології в бібліотеках сприяли і підписанню угоди про співпрацю даних книгозбірень з Управлінням пенсійного фонду України Заставнівського району, та Чернівецької області, де спеціалісти  через веб-спілкування надають потрібні роз’яснення – консультації жителям сільської місцевості, що стало надзвичайно вигідно і зручно.

Користується попитом і веб-сайт центральної районної бібліотеки.

Виконуючи Указ Президента «Про стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» традиційно проводяться національно-патріотичні заходи, акції, зустрічі, семінари. Систематично проводять культурно-просвітницькі заходи до ювілейних дат письменників, державних свят, бібліотекарі активно доносять до місцевої громади матеріали про багату історію краю, скарби народної культури. Цьому сприяють створені при бібліотеках  ЦБС музейні кімнати, кутки, світлиці (м.Заставна, сіл Кадубівці, Бабин, Погорилівка, Брідок, Веренчанка, Ржавинці).

Значну роль відіграє популяризація творчості буковинських митців, відкриваються нові імена. Славлять Заставнівщину М.Черешнюк, Ю.Кушнір, В.Довгий, В.Бабух, І.Козак, З.Гончарова, молода поетеса Л.Бойчук та інші.

Поєднання традиційних та інноваційних методів роботи сприяють тому, що поступово бібліотеки перетворюються на сучасні культурні, освітні, інформаційні, краєзнавчі та дозвіллєві центри. І тішить коли це розуміє громада й повертається обличчям до бібліотек так – як це відбулось в с.Боянчук. За сприяння сільського голови І.В. Найдиша та депутатського корпусу виділені кошти на які проведено капітальний ремонт сільської книгозбірні, яка на сьогоднішній день майже відповідає європейським стандартам.

Бібліотеки Заставнівщини, як і численна когорта бібліотек України, чекає нових, по-справжньому загальнодержавних заходів, щодо подальшого розвитку справи, якою вони займаються на благо процвітання культури освіти та науки української нації. На їх утримання в бюджеті немає достатньо коштів. Повільно реалізується загальнодержавна програма «Українська книга».

Та вірю – бібліотеки з їхньою багатовіковою історією, завжди були, є і будуть для людей уособленням храму мудрості, хранителями історичної пам’яті.

На передодні професійного свята щиросердечно вітаю Вас – дорогі колеги, бібліопанянки, - із Всеукраїнським днем бібліотек. Віват, бібліотеко!

Щиро зичу Вам, дорогі бібліотекарі, мирного неба, родинного благополуччя, міцного-міцного здоров’я, невичерпних сил та наснаги, професійного розвитку заради процвітання нашого краю, рідної України, добробуту всього українського народу.

Зі святом Вас!!!

 

                                      В.В. Барабащук – начальник відділу культури Заставнівської РДА

Статті | Переглядів: 511 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

Берегиня мудрості.

У нас, у сучасних бібліотекарів, є прекрасний, дарований самим Богом привілей – нести людям животворчий вогонь Слова, друкованого Слова. Зберігати культурне надбання народу та передавати його наступним поколінням – благородна місія, яку бібліотеки пронесли через багато віків. Тому професія бібліотекаря є однією з найгуманніших, найнеобхідніших у світі.

І щоб залишатися цікавими, привабливими і потрібними для користувачів, бібліотеки Заставнівщини намагаються іти в ногу з часом, розширюють сферу своїх послуг, прагнуть бути поміченими, вдаючись до найрізноманітніших заходів популяризації. Через свою щоденну бібліотечну роботу, через слово і книгу бібліотека, особливо сільська, формує моральні позиції дітей та молоді, бере участь у соціальній реабілітації соціально незахищених верств населення, збирає і передає культурні традиції у часі і просторі.

Оцінка роботи бібліотекаря відбувається не скільки як спеціаліста, а здебільшого є оцінка особистості, тому і стараються наші працівники бути обізнаними в всьому.

Сільський бібліотекар – спеціаліст з усіх напрямків бібліотечної роботи: комплектування, обробки, процесів каталогізації, зберігання і розкриття фонду, списання, обслуговування, соціокультурної діяльності, роботи з громадою, тощо.

Чи залишається час для самоосвіти? Чи може працівник сільської книгозбірні дозволити собі переплатити фахову періодику, не кажучи про придбання методичних посібників?...

Через це підвищується роль районної бібліотеки як методичного центру, основне завдання якої – як найповніше підтримувати сільські бібліотеки, що з різних причин опинилися в сьогоднішній складній ситуації.

Імідж бібліотек у районі в цілому бажає бути кращим. Побутує стале уявлення, що у бібліотеці працювати може будь-хто. Чому? Мабуть через те, що користувачі бачать тільки технічну частину видачі документів: книга – формуляр – підпис користувача – підпис бібліотекаря.

Бібліотеки Заставнівської ЦБС поставлені у складні фінансові умови, особливо сільські книгозбірні відчувають кризову ситуацію у комплектування мають об’єктивні причини скорочення користувачів (демографічна ситуація та міграційні процеси). Але попри все бібліотечні фахівці проявляють творчість і фантазію, яким можуть позаздрити будь-які спеціалісти.

На базі більшості бібліотек району працюють клуби за інтересами, проходять вечори, зустрічі, засідання, презентації, реалізовуються проекти літнього читання для дітей.

Функції бібліотек розширюються і виходять за межі суто традиційної роботи.

Вихід п’ятьох бібліотек до Всесвітньої мережі Інтернет – це ще один з кроків на шляху доступу до інформації для населення. Хочеться щоб новітні технології були у більшості бібліотек Заставнівської ЦБС, з цією (і не тільки) метою і були прийняті сесіями районної та міської рад «Районна Програма розвитку бібліотек як інформаційних і культурних центрів Заставнівського району на 2016-2020 роки» і «Програма розвитку Заставнівської Центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей, як інформаційних та культурних центрів на 2016 рік».

 Значним чинником успішної бібліотеки є, перш за все, бібліотекар, який щиро відданий своїй справі та є активним членом своєї громади, вміє аналізувати суспільні потреби громади, окреслювати основні завдання бібліотеки, заохочувати владу для їх вирішення. А це такі кращі працівники, як Т.Мойсюк с.Боянчук, К.Цюпа і С.Журавець с.Веренчанка, В.Хабайло с.Шубранець, Л.Байдюк та Л.Калинюк смт. Кострижівка, Г. Стецька с.Товтри, Н.Колодрівська та І.Грушевська с.Ржавинці, С.Гавриліца с.Добринівці, Т.Кваснюк с.Васловівці, Л.Корнило с.Баламутівка, Г.Благун с.Яблунівка; серед працівників районних бібліотек – Г.Костюк, В.Процюк, М.Конет, Л.Савчук, М.Запаранюк, Г.Землюк, О.Мартинюк, О.Агатій, Н.Дяківнич, А.Ткач.

Можна безкінечно говорити про наші здобутки і проблеми, але на передодні Всеукраїнського дня бібліотек щиро вітаю колег, друзів, користувачів, меценатів, прихильників та всіх небайдужих до друкованого слова зі святом. Мудрості Вам, віри, надії і любові на життєвих і творчих стежинах. А ще?… А ще миру, здоров’я, щастя, натхнення, творчої наснаги у Вашій щоденній праці, дорогі колеги, задля відродження духовності нашого народу, виховання національної свідомості, збереження та примноження культурної спадщини!

 

Л.Стасюк – директор Заставнівської ЦБС.

 
Статті | Переглядів: 452 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

Роль книги в житті людини

Книги - морська глибина Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труд мав досить, Дивні перли виносить.

Іван Франко

Спілкування з книгою допомагає людині розвиватися і вдосконалюватися. Без неї неможливий соціальний, економічний розвиток суспільства. «Книга вчить як жити» - говорить народна мудрість. А зі Святого Писання нам відкривається домобудівництво всього світу і спасіння людства.

З історії ми знаємо, що спочатку писали на глиняних табличках, папірусі, пергаменті. Лише згодом винайшли папір і почали друкувати книги. Треба зазначити, що перші книги були рукописними. Витоки вітчизняної рукописної книги починаються з часів Київської Русі. Завдяки літописам, які створювалися у монастирях. Ми сьогодні маємо змогу знати про те, як жили наші предки. Найбільш детальний літописний звід укладений ченцем Києво- Печерського монастиря Нестором - це «Повість минулих літ. Рукописною книгою є також одна з найдавніших пам’яток української писемності - «Слово о полку Ігоровім». Книжна наука почалася, ще за часів князювання Володимира Великого. А найбільшого розквіту набула при Ярославі Мудрому, який зібрав дуже багато книг. На жаль його бібліотека і досі не знайдена.

Сьогодні вже важко уявити життя наше без книг. Друковане слово стало порадником у всіх життєвих ситуаціях. Цікавий напис зроблений латинською мовою у Львові, на одному з приміщень книгозбірні: «Тут мертві живуть і німі розмовляють». Справді у кригах залишаються жити думки, прагнення, мрії не лише наших сучасників, а представників минулих поколінь. Левова частина інформації в Інтернеті - це книги. І тому ми маємо віддати належну пошану нашим предкам, які зберегли бібліотеки.

Над всіма книгами, як сонце над зірками, підноситься Біблія. Вона написана пророками і апостолами з натхнення Духа Святого. Центральна тема Біблії - це особистість Сина Божого, Господа Ісуса Христа, Спасителя і Владики світу. На запитання, що таке Біблія? Серафим Саровський приблизно відповів так: Біблія - це книга богодухновення, хто читає її, той розмовляє з Богом. Якщо читаєш Старий Завіт,то ти розмовляєш з Богом, а коли читаєш Євангеліє, то Господь розмовляє з тобою. Біблія - перша у світі друкована книга («Гутенбергова Біблія»1452-1455). Ця книга по тиражу займає перше місце у світі.

Пригадую своє дитинство і Біблію, яку подарував мені дідусь. Ой з яким захопленням я читав, вперше у своєму житії, сторінки зі Святого Писання! Потім брав різні книги з нашої сільської бібліотеки. Але найсильніше мене вразила книга «Камо грядеш?» польського письменника Генріка Сенкевича. У ній описується жорстоке гоніння християн імператором Нероном. Він влаштував пожежу в Римі і звинуватив у цьому послідовників Христа. Тоді потекли ріки християнської крові. Ті, що залишилися живими, благали апостола Петра піти з Риму, бо без нього не уявляли існування Церкви. Для того, щоб не залишити їх духовної опіки, апостол Петро погодився. Але коли він вийшов за межі міста, сталося диво: назустріч йому прямував Христос. «Куди йдеш, Господи?» - здивовано промовив апостол Петро. Ісус Христос подивився йому в очі і сказав: « Якщо ти залишаєш народ мій, тоді Я йду в Рим на нове розп’яття». Апостол Петро все зрозумів: настав його час постраждати за віру. Він повертається в Рим і просить лише одного: розіп’ята його вниз головою, бо він недостойний померти так, як його Вчитель і Бог, Ісус Христос. З молитвою «Отче наш..» первоверховний Апостол помер на хресті.

Ця книга так збентежила і зворушила мене, що я почав думати про служіння Богові у священному сані.

Вітаю всіх працівників бібліотек з наступаючим професійним святом. 30-го вересня Всеукраїнський день бібліотек. Він прикрашений мученицькими подвигами святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Нехай молитвами цих святих мучениць, зійде на Вас Боже благословення.

Пресвята Богородиця покриє чесним омофором. А Господь увінчає найвеличнішими чеснотами вірою і надією, мудрістю і любов’ю.

 

 

Благочинний Заставнівського округу,

митрофорний протоієрей Дмитро Костащук

Статті | Переглядів: 472 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек, який відзначаємо згідно Указу Президента України від 14 травня 1998 року.

  Потяг до книги завжди був у нашого народу і ніколи не згасне.

  Ні татаро-монгольські навали, ні утиски з боку окупантів різних мастей не могли позбавити наш український народ прагнення до знань, до книги, яка була і є джерелом людської мудрості, цілющим струмком совісті.

Арабський мандрівник Архидеякон Павло Алепський в середині XVII століття двічі побував в Україні і був здивований освідченістю людей по всій козацькій землі: «Всі вони, за малим винятком, грамотні, навіть більшість їхніх жінок та дочок вміють читати і знають порядок служб церковних, та церковні співи…»

І це не дивує бо після ухвалення християнства у 988 році в Київській Русі (так називалась наша держава тоді) стали відкриватися бібліотеки при церквах і монастирях. Найбільшою і найбагатшою була в той час бібліотека Софії Київської, заснована в 1037 році Ярославом Мудрим. В ній налічувалося до 900 томів рукописних книг. Для середньовіччя це була грандіозна кількість книг. З майстерень Софійського Собору виходили книги, які ставали основою інших бібліотек, зокрема бібліотека Печерського монастиря, котра в ХІ столітті стала центром культурного життя Київської Русі.

Під час війн, пожеж книги гинули. Збереглися лічені екземпляри бібліотеки Софії. Найвідоміша з них – Рейнське Євангеліє, яка як придане від батька, донька Ярослава Мудрого Анна вивезла до Франції з Києва. На цій книзі французькі королі приносили присягу, а нині дають клятву президенти Франції.

З появою книгодрукування в середині XV століття значного розвитку набув бібліотекарський рух в Україні. Великі книгосховища з’являються в Острозі, Львові.

Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед них Національна бібліотека ім. В.І. Вернадського, Державна бібліотека для дітей, Державна історична бібліотека. Послугами бібліотек користуються більше 17 тисяч читачів.

Незважаючи на стрімкий розвиток наукових технологій і комп’ютеризацію, зменшення інтересу до читання, друкована книга продовжує залишатися основним способом стати культурною людиною.

Народні прислів’я: «День без книги – день без сонця»; «Нема розумного сусіда – з книгою поговори» – не втрачають ваги і сьогодні.

Чому ж люди, в яких є телевізор, Інтернет все одно ідуть до бібліотеки? Бо бібліотека  - це храм Учення, джерело духовної культури. В цьому переконують нас працівники Заставнівської центральної районної бібліотеки, яку очолює пані Леся Стасюк.

Ось тільки назви деяких заходів, які проводить колектив бібліотеки:

Зустрічі з цікавими людьми, презентації книг І. Козака, Д.Костащука, Л.Бойчук, В.Васкана, А.Томківа та інші, Світсько – духовні зібрання «Дай Боже сили й мудрості правдою Вкраїну зберегти» й ін.

Отже книжки, значить і бібліотеки, це наша совість, тут зібрані думки- ідеї світу разом з мудрістю віків, – слова Іваненко Н.

Будьмо вірні заповіту Шевченка: «Вчіться, читайте і свого не цурайтесь!..»

            О.Попелюк – почесна голова Союзу Українок

 
Статті | Переглядів: 638 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

Книга і бібліотека в наш час, -

які думки-емоції викликає у нас?... І позитивні, і не дуже, - кожен має власну думку, але мабуть нині рідко хто ставить собі таке питання. А даремно. Ми маємо зрозуміти, що бібліотека – це престижно і вигідно, адже на сьогоднішній час книга – це розкіш для пересічного громадянина.

   У культурі людства найпочесніше місце займає книга. Як з копійок складаються грошові знаки, так з крупинок прочитаного складаються знання.

   Історія показує: - як тільки стародавні цивілізації почали спілкуватися з вічністю через слово, вирізьблене на камені чи глині, то вже тоді закарбовувалися найкращі «правила гри»…

   Скажімо, єгипетськими ієрогліфами увічнювалися думки, що спрямовують читача не на злочин убивства, а на збереження роду людського.

   Як батьки вчать своїх дітей уму-розуму, так і письменники «вчителюють»  - об’єднуючи безліч спостережень, закарбовують у художніх образах ту мудрість, яку беруть у своєму часі. А коли врахувати, що найкращі письменники тому й найкращі, що Бог наділив їх своєю іскрою таланту, а також совістю, гуманізмом, потужним інтелектом, то пишуться їхні твори на віки й несуть добро і мудрість у майбутнє.

   Тож хочу побажати всім багато читати, ділитись радістю та множити любов. Адже чим більше любові в світі тим він ставатиме кращим, добрішим і милосерднішим.

                                                                Віталій Поцілуйко

  Державний радник юстиції 3-го класу, почесний працівник

прокуратури України, лауреат загальнонаціонального

конкурсу 2016 року «Українська мова – мова єднання».

                                             

Статті | Переглядів: 460 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

Моє багатство – мої роки…

Говорят что старость наказанье,

Что она великая беда

Говорят же это по незнанию

Те кто старим не был никогда

 

Не бояться старости не надо

Не такая это уж беда

Старость – это как за жизнь награда

Что приходит не ко всем и не всегда

 

   Проходять роки, ми виходимо на заслужений відпочинок. І нібито і радісно: «Ах як робота вже надоїла!». Але хто привик спілкуватися з людьми, хто прожив у вирі роботи, тому якось стає нудно, незатишно, не знаєш куди себе подіти.

   Але це не так – у кожному віці, в кожній ситуації треба себе знайти. Ми нібито стаємо на кінець справжніми газдинями, матерями, бабусями. Є час посидіти з онуками, поговорити з дітьми, прибрати в будинку, на городі, наготувати, напекти…

   Але у дітей і онуків - свої інтереси, своє товариство, свої друзі. А тобі, що робити?...

   О тоді йдемо у клуб «Золотий вік» який діє при центральній районній бібліотеці не один десяток літ. Тут відводимо душу, зустрічаємось з людьми, з якими пройшла молодість і є про що згадати, про що погомоніти, тут святкуємо державні та релігійні свята, відзначаємо і дні народження. Тренуємо пам'ять, розширюємо свій кругозір, читаємо вірші наших поетів.

   О, які чудові і творчі у нас люди, але ми не завжди знаємо про них і їхню творчість. Які зворушливі вірші про матір, війну, наш край – і плачемо і радіємо одночасно.

   Маємо можливість переглянути і відеозаписи з минулих років наших урочистих подій, які відбувались в м. Заставна, дні Перемоги, мітинги, згадати наші юні роки, а також тих – кого немає нині з нами.

   Тішать нас і наші внуки, які дарують віночки пісенних та поетичних вітань на всіх засіданнях клубу в бібліотеці. Це діти садочків, молодших класів шкіл міста, музичної школи зі своїми вихователями і вчителями.

   А як приходять різдвяні свята – то вже звичаї, колядки всі позгадуємо. Особливо активні М.Котуш, В.Михайлюк, М.Костащук, К.Гулько, Ф.Галілей та інші.

   В День Матері співаємо старовинні пісні особливо про дітей та чоловіків, яких матері та дружини відправили на війну. Не думалось, що ці пісні будуть актуальні і в наш час… Плачемо – молимось й просимо спам’ятатись агресорам і припинити війни в Україні і всьому світі.

   А прийде Великдень – отут уже кожна ґаздиня хвалиться своїми писанками, пасками. Обмінюємось досвідом маминої кухні, досвідом сучасної випічки.

   Не обходиться і без медичного аспекту – як зберегти здоров’я своє, своїх дітей, онуків, правнуків. Досить часто на засідання клубу навідується директор медичного центру «Горицвіт» В.Фуштей.

   Обговорюємо й такі болючі питання – як відносини батьків і дітей в різних ситуаціях і в різному віці.

   Цікаво відбувається обмін досвідом рукоділля – вишивки, в’язання, малювання. Особливо до вподоби мистецько-художні виставки які виставляються в «Краєзнавчій світлиці» нашої бібліотеки, тут сорочки, блузи, сукенки, рушники, подушки, серветки, вироби з дерева та інші поробки наших майстрів та майстринь з цілого району.

   Дуже цікаво і творчо проходять презентації нових видань наших місцевих авторів – Д.Костащука, В.Поцілуйка, І.Козака, Л.Бойчук, О.Дриги, С.Панчука та інших.

   Бібліотека завжди збирала людей навколо себе, збагачувала наш кругозір, виховувала та прививала любов до книги, тому вона ніколи не втратить своєї актуальності.

   Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек від усіх учасників клубу «Золотий вік» вітаємо працівників нашої бібліотеки з професійним святом. Бажаємо міцного здоров’я, мирного неба, щастя, творчої наснаги, та всього самого найкращого в житті.

   Дякуємо, що дбаєте про людей нашого віку, не даєте нам відчути самотність, а надаєте нам можливість зустрітись – поспілкуватись і отримувати ту велику часточку задоволення від життя за межами нашого дому.

 

Валентина Бурденюк.

   

Статті | Переглядів: 580 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

   

   14 травня 1998 р. Президент України підписав Указ «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек».

   Його щорічне відзначення припадає на 30 вересня.

   Це визнання заслуг бібліотечних працівників України у розвиток освіти, науки і культури, підвищення їх ролі в житті суспільства.

   Книги - це показник культури народу. В Україні налічується більше 40 тис. бібліотек. Серед провідних Національна бібліотека ім. В.Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Національна історична бібліотека та ін.

   Прекрасним інформаційним і культурним центром для жителів району та райцентру сьогодні є Заставнівська центральна районна бібліотека. Вона тісно співпрацює з навчальними закладами району, веде спільні програми з газетою «Голос краю» та місцевим радіомовленням, організовує роботу клубів за інтересами, проводить активну пошукову роботу. Справжньою гордістю для бібліотечних працівників є матеріали до книг «Легенди рідного краю», «Науковий цвіт Заставнівщини» та ін.

   Краєзнавча кімната «Заставнівська світлиця» часто стає місцем жвавих дискусій посадовців, діячів літератури, мистецтва, представників релігійних конфесій. Тут презентують свої твори науковці, признані і ще мало відомі письменники, поети, майстри декоративного мистецтва. Тут зустрічаються колеги з Буковини, Галичини,Закарпаття. Спільними зусиллями виробляють спільну стратегію своєї роботи в умовах швидкого розвитку світової інформаційної мережі.

   Сьогодні інформація є визначальним фактором у роботі науковців, політиків, бізнесменів... Без неї не можуть обійтися і пересічні громадяни. Своєчасне отримання необхідної інформації - запорука успіху сьогоднішнього лікаря,вчителя, правозахисника...! в цій непростій ситуації праця бібліотечних працівників є визначальною.

   В переддень свята хочеться побажати їм здоров'я, сімейного благополуччя і плідної праці на ниві розбудови незалежної України.

З повагою І. Козак м.Заставна

Статті | Переглядів: 342 | Додав: sashadjua | Дата: 17.10.2016 | Коментарі (0)

АВТОРУ "ЩЕ НЕ ВМЕРЛА УКРАЇНИ І СЛАВА, І ВОЛЯ..." ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ

Павло Платонович Чубинський – відомий вчений-етнограф, поет і журналіст, юрист, активний діяч українського національного руху на Правобережній Україні. Він народився 15 (27) січня 1839 року на хуторі поблизу Борисполя (нині ця територія у межах міста). П. Чубинський походив з української шляхти. Його давнім предком був козак Іван Чуб, похований у Борисполі. Однак прадід відомий уже під більш "шляхетним" прізвищем — Чубинський.

Батьки віддали Павла на навчання до Другої Київської гімназії. Нині на тому місці (бульвар Тараса Шевченка, 18) встановлено меморіальну дошку. По закінченні гімназії Чубинський вступив до Петербурзького університету, де здобув вищу юридичну освіту (1861), дістав ступінь кандидата юридичних наук.
Статті | Переглядів: 596 | Додав: sashadjua | Дата: 27.01.2014

1-8 9-16 17-19