Головна » Статті » З історії міста Заставна

СТИСЛА ХАРАКТЕРИСТИКА МІСТА

СТИСЛА     ХАРАКТЕРИСТИКА      МІСТА

Місто Заставна центр адміністративного району, розташоване в північно-західній частині області на відстані 42 км від обласного центру м.Чернівці на автомагістралі обласного значення Ржавинці-Киселів.

Заставну в північній частині перетинає одноколійна Львівська залізнична магістраль Веренчанка-Вікно, якою вивозиться сільськогосподарська продукція.

Через місто проходять автошляхи обласного та районного значення.

Чисельність населення станом на 1.01.2001 р. становила 10,300 тис. чоловік.

Територія міста складає, по звітності, 1010,7 га існуюча межа міста займає площу 1380,7 га, тому до оцінки прийнята така площа.

Житловий фонд міста на цей період складає 234,65 тис.кв.м загальної площі, в т.ч. державний і відомчий сектор – 51,92 тис.кв.м, у приватній власності – 182,73 тис.кв.м.

Середня житлова забезпеченість 22,78 кв.м на одного мешканця.

Місто Заставна являє собою компактний  житлово-промисловий комплекс. Місто характеризується не дуже розвиненою системою інженерного забезпечення. Воно має не всі види централізованих і інженерних споруд.

Водопостачання здійснюється з підземних джерел та частково з водогону від р.Дністер.

Протяжність  водогону від с. Юрківці складає 20 км. Забезпеченість водою від централізованого водогону складає 20%. 80% населення користується водою з шахтних колодязів. Протяжність водопровідних мереж складає 20 км від водо насосної станції.


На господарському дворі (ферма) співвласників колгоспу ім..Кірова водопостачання здійснюється індивідуальними свердловинами. Стічні води від багатоповерхової житлової забудови, будівель громадських організацій та промислових підприємств здійснюється системою колекторів і насосних станцій, які подаються на очисні споруди, що розташовані за межами міста в східній частині. Після очистки скидаються в р.Савиця.

Стічні води приватного сектору скидаються у водонепроникні вигреби і потім вивозяться на очисні споруди.

Протяжність каналізаційної мережі складає 11,5 км. Вона обслуговує, в основному, багатоповерхову забудову, центр міста і пролягає по вулицях Незалежності, Гагаріна, Стефаника, Грушевського, 28 червня, частково Чорновола, Стуса, Амурській, Шевченка.

Дощова каналізація відсутня і тому дощові води з території міста, промислових і сільськогосподарських підприємств без очистки під ухилом скидається в струмки та р.Совицю.

Санітарна очистка житлової зони, промислових підприємств, громадських організацій від твердих відходів здійснюється автомобілями-сміттєвозами. Відходи вивозяться на звалище, що розташоване за межами міста.


Місто забезпечене на 80% централізованим газопостачанням. 20% газопостачання здійснюється за допомогою зрідженого газу, що завозиться з м.Чернівців.

Багатоповерхова житлова будова, приміщення громадських організацій забезпечується  теплом від комунальної котельні. Промислові підприємства – від своїх котелень, опалюючи  їх газом або дровами. Індивідуальна забудова – теплом від приватних опалювальних джерел.

Електропостачання міста здійснюється від 51-ї електропідстанції, які розташовані по території міста.

Місто телефонізоване і радіофіковане. Певний негативний вплив на екологічний стан міста справляють маслозавод та очистні споруди, які працюють неефективно. Забруднювачем повітряного середовища є заводоуправління №2.

Місто забезпечене достатньо місцями масового відпочинку населення: два парки відпочинку, сквери, 8 ставків, з півночі на південь тече р.Совиця. На території міста розташований дендропарк.

Категорія: З історії міста Заставна | Додав: sashadjua (23.06.2009)
Переглядів: 1140
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]