Головна » Статті » Статті

30 ВЕРЕСНЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Берегиня мудрості.

У нас, у сучасних бібліотекарів, є прекрасний, дарований самим Богом привілей – нести людям животворчий вогонь Слова, друкованого Слова. Зберігати культурне надбання народу та передавати його наступним поколінням – благородна місія, яку бібліотеки пронесли через багато віків. Тому професія бібліотекаря є однією з найгуманніших, найнеобхідніших у світі.

І щоб залишатися цікавими, привабливими і потрібними для користувачів, бібліотеки Заставнівщини намагаються іти в ногу з часом, розширюють сферу своїх послуг, прагнуть бути поміченими, вдаючись до найрізноманітніших заходів популяризації. Через свою щоденну бібліотечну роботу, через слово і книгу бібліотека, особливо сільська, формує моральні позиції дітей та молоді, бере участь у соціальній реабілітації соціально незахищених верств населення, збирає і передає культурні традиції у часі і просторі.

Оцінка роботи бібліотекаря відбувається не скільки як спеціаліста, а здебільшого є оцінка особистості, тому і стараються наші працівники бути обізнаними в всьому.

Сільський бібліотекар – спеціаліст з усіх напрямків бібліотечної роботи: комплектування, обробки, процесів каталогізації, зберігання і розкриття фонду, списання, обслуговування, соціокультурної діяльності, роботи з громадою, тощо.

Чи залишається час для самоосвіти? Чи може працівник сільської книгозбірні дозволити собі переплатити фахову періодику, не кажучи про придбання методичних посібників?...

Через це підвищується роль районної бібліотеки як методичного центру, основне завдання якої – як найповніше підтримувати сільські бібліотеки, що з різних причин опинилися в сьогоднішній складній ситуації.

Імідж бібліотек у районі в цілому бажає бути кращим. Побутує стале уявлення, що у бібліотеці працювати може будь-хто. Чому? Мабуть через те, що користувачі бачать тільки технічну частину видачі документів: книга – формуляр – підпис користувача – підпис бібліотекаря.

Бібліотеки Заставнівської ЦБС поставлені у складні фінансові умови, особливо сільські книгозбірні відчувають кризову ситуацію у комплектування мають об’єктивні причини скорочення користувачів (демографічна ситуація та міграційні процеси). Але попри все бібліотечні фахівці проявляють творчість і фантазію, яким можуть позаздрити будь-які спеціалісти.

На базі більшості бібліотек району працюють клуби за інтересами, проходять вечори, зустрічі, засідання, презентації, реалізовуються проекти літнього читання для дітей.

Функції бібліотек розширюються і виходять за межі суто традиційної роботи.

Вихід п’ятьох бібліотек до Всесвітньої мережі Інтернет – це ще один з кроків на шляху доступу до інформації для населення. Хочеться щоб новітні технології були у більшості бібліотек Заставнівської ЦБС, з цією (і не тільки) метою і були прийняті сесіями районної та міської рад «Районна Програма розвитку бібліотек як інформаційних і культурних центрів Заставнівського району на 2016-2020 роки» і «Програма розвитку Заставнівської Центральної районної бібліотеки та бібліотеки для дітей, як інформаційних та культурних центрів на 2016 рік».

 Значним чинником успішної бібліотеки є, перш за все, бібліотекар, який щиро відданий своїй справі та є активним членом своєї громади, вміє аналізувати суспільні потреби громади, окреслювати основні завдання бібліотеки, заохочувати владу для їх вирішення. А це такі кращі працівники, як Т.Мойсюк с.Боянчук, К.Цюпа і С.Журавець с.Веренчанка, В.Хабайло с.Шубранець, Л.Байдюк та Л.Калинюк смт. Кострижівка, Г. Стецька с.Товтри, Н.Колодрівська та І.Грушевська с.Ржавинці, С.Гавриліца с.Добринівці, Т.Кваснюк с.Васловівці, Л.Корнило с.Баламутівка, Г.Благун с.Яблунівка; серед працівників районних бібліотек – Г.Костюк, В.Процюк, М.Конет, Л.Савчук, М.Запаранюк, Г.Землюк, О.Мартинюк, О.Агатій, Н.Дяківнич, А.Ткач.

Можна безкінечно говорити про наші здобутки і проблеми, але на передодні Всеукраїнського дня бібліотек щиро вітаю колег, друзів, користувачів, меценатів, прихильників та всіх небайдужих до друкованого слова зі святом. Мудрості Вам, віри, надії і любові на життєвих і творчих стежинах. А ще?… А ще миру, здоров’я, щастя, натхнення, творчої наснаги у Вашій щоденній праці, дорогі колеги, задля відродження духовності нашого народу, виховання національної свідомості, збереження та примноження культурної спадщини!

 

Л.Стасюк – директор Заставнівської ЦБС.

 
Категорія: Статті | Додав: sashadjua (17.10.2016)
Переглядів: 452
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]