Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 158
Показано матеріалів: 17-24
Сторінки: « 1 2 3 4 5 ... 19 20 »

ГАПТОВАНИЙ ДИВОЦВІТ ВІД ПОГОРІЛІВСЬКИХ МАЙСТРИНЬ

     Заставнівська світлиця Центральної районної бібліотеки гостинно зустрічає всіх, хто любить народне мистецтво, хто цікавиться історією краю, його талановитими людьми. Вона є справжньою колискою мистецтва вишивки.

    Це дивовижне орнаментування потребує від його творців великого таланту, безкорисливої праці, надзвичайної терпеливості, творчих пошуків і філософського сприйняття світу. Саме такими є Погорілівські майстрині, роботи яких презентуються в центральній районній бібліотеці. 

    Зарошуємо всіх відвідати виставку, яка є продовженням творчої акції «Моя село – моя святиня».  Пропонуємо Вашій увазі декілька фото даної виставки, які подані  нижче.


КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 485 | Додав: sashadjua | Дата: 12.08.2015

ЛЯЛЬКА-МОТАНКА - СПРАВЖНІЙ ПРАДАВНІЙ УКРАЇНСЬКИЙ ОБЕРІГ!

   Заставнівська майстриня Галина Якимик зацікавилась мистецтвом виготовлення мотанок тому, що  любить створювати щось цікаве, та головне – своє, і тепер із задоволення передає свій досвід іншим.

   У «Заставнівській світлиці» центральної районної бібліотеки знову людно і гамірно, і це вже звична атмосфера при проведенні майстер-класу. На цей раз всі запрошені із захопленням спостерігали за пані Галиною, та створювали свої ляльки-мотанки.

   Про історію тисячолітніх народних оберегів майстриня може розповідати годинами. Адже переконана: лялька-мотанка сьогодні – не просто частина нашої багатої історії й дитяча іграшка, а й цікавий автентичний елемент сучасного національного інтер’єру.

   Пропонуємо вашій увазі декілька фото з проведеного заходу, які подані нижче.


 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 449 | Додав: sashadjua | Дата: 18.06.2015

ТВОРЧЕ ДЖЕРЕЛО ТРАДИЦІЙ

    Лялька-мотанка завжди була оберегом в українській родині.  Вона є втіленням добра і лагідності, посередником між поколіннями. Тому в ній закладено фактор любові і сподівання, віри і надії в добро та захист від негараздів

  В «Заставнівській світлиці» ЦРБ розгорнуто персональну виставку ляльок-мотанок Галини Якимик. Кожна лялечка – це індивідуальний витвір майстрині. Всі вони різні за своїм призначенням та зовнішнім виглядом.

    Створення такої ляльки надихає й водночас захоплює, бо за роботою ніби поринаєш  у процес медитації.

    Лялька-мотанка – це оберіг,  що створено народом, до якого необхідне дбайливе ставлення. Адже саме в історії та культурі народу, спадкоємності поколінь – витоки патріотизму, який нині так потрібен усім українцям.

     Запрошуємо всіх небайдужих відвідати експозицію, яка триватиме протягом одного місяця.

       Пропонуємо вашій увазі декілька фотографій з виставки, які подані нижче.


КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 429 | Додав: sashadjua | Дата: 29.05.2015

ПОЛОТНЯНИЙ ЛІТОПИС УКРАЇНИ

  

   Вишивайте історії доленьку й правду,

   Дні минулі, а з ними майбутнього сни.

   Тож у доленьці вашій нехай всюди й завжди

   Буде нива добра, нива диво-краси.

 

 

    Змінюються часи. Змінюються покоління, їхні уподобання та погляди. Змінюються одяг і прикраси. Але залишаються віковічні традиції, серед яких, безперечно, є вишиванка, яка є історією нашої країни.

    Вишита сорочка – це символ краси і чистоти, естетичного смаку і святковості, це закодована енергія, яка оберігає від усього злого.

    21 травня в «День вишиванки» у «Заставнівській світлиці»  центральної районної бібліотеки проведено урок народознавства «Полотняний літопис України».

    Ведуча – методист Ірина Данилюк ознайомила присутніх з походженням свята, візерунками вишиванок, патріотичним піднесенням українського народу до вбрання з етнічними мотивами, а також запросила до виступу керівника медичного центру «Горицвіт» Віктора Фуштея, який презентував матеріал своїх досліджень, що супроводжувались слайдами.

    До присутніх з побажаннями та настановами звернулись головний редактор газети «Голос краю» –  Майя Калин та директор ЦБС – Леся Стасюк. Бібліограф Оксана Мартинюк провела огляд літератури, яка була представлена на книжковій виставці «Невмирущий оберіг – вишита сорочка».

   Учні Застанівнівської гімназії, які були гостями «Заставнівської світлиці», з захопленням слухали виступаючих, а також пісню у виконанні  А.Колісник, К.Сливко, М.Пазюк, та Олександра Дригу – директора кінотеатру «Мир», який декламував власного вірша.

   Щоб прадавні ремесла не зникали в сучасній культурі, щоб відродити їх і розвивати у сучасному світі, щоб пізнати їх ближче – запрошуємо звертатись до книг, які ведуть нас у неповторний світ народного  декоративного мистецтва.

    Пропонуємо Вашій увазі декілька фотографій з даного заходу, які подані нижче.


 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 430 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

«РУШНИКИ, РУШНИКИ, НАЧЕ ДОЛІ СТОРІНКИ»

   У краєзнавчій кімнаті центральної районної бібліотеки «Заставнівська світлиця» розгорнуто виставку вишитих рушників вишивальниці села Задубрівка – Олени Кирилівни Кройтор.

   Тут панує атмосфера справжнього свята. Відвідувачі заряджаються позитивною енергетикою, спокоєм, теплотою та добром, а головне – любов’ю до життя.

   Доповнює виставку вишивок і книжкова експозиція. У фонді нашої бібліотеки є книги, з яких Ви можете дізнатись про прийоми вишивки, орнаменти і візерунки на українських рушниках, про давні забуті символи, про старовинні й сучасні техніки вишивання, а також багато цікавої інформації з історії вишивки.

   Всі ці книги представлено на книжковій виставці «Полотняний літопис України» у краєзнавчій кімнаті «Заставнівська світлиця».

   Нова виставка, розміщена в ЦРБ, вкотре дивує відвідувачів рівнем виконаної майстерності, творчою неординарністю, Божим хистом.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 458 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

МИТТЄВОСТІ НАШОГО ЖИТТЯ

    Під такою назвою 19 березня 2015 року в «Заставнівській світлиці»  Заставнівської центральної районної бібліотеки  розпочала свою роботу виставка фотосвітлин, представлена Кушнірем Юрієм Аксентійовичем.

    Автор з великою відповідальністю відноситься до свого захоплення.

   Під час перегляду тих подій, які зображено на знімках, байдужим не залишиться $CUT$  жоден відвідувач.

   Виставка знайомить нас з визначними місцями Заставнівщини, її людьми. Не обійшов Юрій Аксентійович і діяльності заставнівських волонтерів, релігійної тематики.

   Доповненням до виставки є книги, автором яких є Юрій Аксентійович.

   Отож, запрошуємо всіх завітати до «Заставнівської світлиці» районної бібліотеки, що дасть змогу ближче познайомитись з творіннями пана Юрія Кушніра.


КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 434 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

ЗАПРОШУЄМО НА ГОСТИНУ В "ЗАСТАВНІВСЬКУ СВІТЛИЦЮ"

Тисячолітнє мистецтво вишивання переживає в наш час свою другу молодість.

У кожному селі існують свої майстрині з своїм неповторним почерком, які вносять гідний вклад у скарбницю народної творчості.

В "Заставнівській світлиці" центральної районної бібліотеки відкрилась виставка вишитих, витканих робіт майстринь с.Добринівці. З ранку до вечора сільські жінки поринають у щоденні клопоти. Їх натруджені руки звичні до будь-якої роботи. Та у вільний час вони створюють справжні шедеври мистецтва.

Завітайте до "Заставнівської світлиці" і ви переконаєтесь в тім, що самодіяльні майстри можуть творити унікальні речі.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 384 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

Людське безсмертя з роду і до роду

Увись росте з коріння родоводу,

І тільки той, у кого серце чуле,

Хто знає, береже минуле

І вміє шанувать сучасне,

Лиш той майбутнє

Вивершить прекрасне!

 

Слова цього вірша є мотивом, який панує у «Заставнівській світлиці» центральної районної бібліотеки.

Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій зросла.

Щоби по-справжньому любити рідний край, своє село, необхідно добре знати його мову, історію, культуру. Саме тому в краєзнавчій кімнаті продовжує діяти творча акція «Моє село – моя святиня». В ці дні тут розгорнуто виставку вишитих робіт народних умільців села Горішні Шерівці. Кожен виріб має свою цінність, свою оригінальність, вишуканість і красу.

Чоловічі сорочки, жіночі блузи, національні святкові костюми вишиті бісером, ікони, рушники, серветки, скатертини – все це ви зможете побачити, завітавши до районної книгозбірні. Поспішайте помилуватися чарівністю неперевершеної вишивки. Завдяки матеріалам представленим зав.філіалом бібліотеки с.г.Шерівці О.Балан пізнаємо ще один куточок нашої єдиної незалежної України.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 498 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015