Головна » Статті » БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ

ЛІТЕРАТУРНА ГОДИНА ПАМ"ЯТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА, 2014
Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті просяє веселка,
Повні сил і живої снаги,
Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.  

Тарас Григорович Шевченко – велика та невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави і соціальної недолі, власних сподівань і прагнень. Читаючи поезії великого поета, переконуєшся ще раз у тому, що Шевченко – це велетень, філософ, сіяч розумного, доброго, вічного. Твори геніальних поетів ніколи не бувають прочитані до кінця. Що більше пізнаєш справжнього Шевченка, то більше в його творах знаходиш незвіданого. У творчості великого поета твори про долю дітей, материнство посідають одне з чільних місць. Він любив дітей, завжди ставав на їх захист, у багатьох творах відобразив їх безправність, сирітство. У той час нерідко малював картини. Ряд творів про дитинство має автобіографічну основу: "Якби ви знали, паничі…, "І виріс я на чужині...", "Мені тринадцяте минало...".Твори для дитячого читання увійшли в книгу "Малий Кобзар", "Буквар южнорусский".  

Тож  13 лютого відбулася літературна година яку  провела бібліотекар дитячої бібліотеки,відділ обслуговування 1-4 класів, Одовійчук О. М., з учнями 1-б класу школи гімназії та вчителем початкових класів Стасюк Г. Б.   Бібліотекар  розповіла дітям про дитячі роки Тараса. Уже з дитячих років Тарас Григорович виявляв надзвичайну допитливість розуму; особливо уважно прислухався він, коли, бувало, дід чи батько його на якесь свято починали розповідати про минувшину. Очі маленького хлопчика звикали до розмаїтих краєвидів. Уже тоді в його душі зароджувалася любов до природи рідного краю. Пізніше у своїх творах митець дасть неповторні художні образи української природи, в основі яких лежали враження дитячих і ранніх юнацьких літ...  

Вчитель Стасюк Г. Б. розповіла дітям про «Буквар Південно-російський». Книжечка, укладена Тарасом Шевченком і видана його коштом у 1861 році для початкового навчання грамоти українців рідною мовою. Буквар містить абетку друкованих і рукописних літер, традиційні тексти для читання по складах, поетові переспіви окремих Псалмів Давидових, п’ять щоденних молитов, цифри й таблицю множення до 100…  

Діти зачитали вірші Т. Г. Шевченка: «Садок вишневий коло хати», «Ой стрічечка до  стрічечки», « Встала весна», «Тече вода з-під явора» і багато інших. А також діти заспівали пісню на слова Шевченка.   Бібліотекар провів огляд  творів Т. Г. Шевченка і на закріплення матеріалу була проведена вікторина «Дитячі роки Тараса».    

По закінченю літературної години діти ознайомились з книжковою виставкою «Вклонімось Кобзарю».  

Бібліотекар дитячої бібліотеки  Одовійчук О. М.
Фотографії шукайте в наших фотоальбомах сайту.
Категорія: БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ | Додав: sashadjua (25.02.2014)
Переглядів: 464
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]