Головна » Статті » БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ

МЕТОДИЧНА І ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗА 2010 РІК

МЕТОДИЧНА І ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Головна вимога, яку висуває інформаційне суспільство третього тисячоліття до усіх категорій фахівців, – здатність до професійного розвитку. Важливим стратегічним напрямком діяльності методичної служби Заставнівської ЦБС систематична робота над підвищенням професійної майстерності бібліотечних працівників району на місцевому рівні.

У системі методичного забезпечення бібліотечно-інформаційної діяльності  ЦБС використовуються традиційні та інноваційні, колективні і індивідуальні форми роботи: семінари, методичні дні, презентації бібліотек, творчі лабораторії, методичні читання, професійні діалоги, практикуми, обмін досвідом.

Інноваційно-методичне забезпечення діяльності бібліотек системи є одним із провідних напрямків роботи відділу бібліотечного напрямку і методичної роботи.

Так, за минулий 2010 рік працівниками даного відділу  було здійснено 48 виїздів до сільських бібліотек-філіалів, надано 375 методичних консультацій, проведено 11 семінарів-практикумів зі спеціалістами сільських бібліотек, здійснено 5 занять «Школи молодого бібліотекаря».

Щорічно перед плануванням роботи бібліотек ЦБС проводиться окремо семінар з питань планування, до якого готується письмова консультація-огляд з новою інформацією, рекомендаціями до проведення загальносистемних заходів, темами соціологічних досліджень, переліком нових рубрик.

За минулий рік методичним відділом були розроблені такі загальносистемні масові заходи:

-         урок історичної пам’яті «Свято, що згуртовує покоління» (травень);

-         тиждень дитячої і юнацької книги «Українські письменники – дітям» (березень);

-         загальносистемний день преси «Україна  - європейська держава» (До дня Європи в Україні – травень);

-         вечір-портрет «Сонячні вершини Параски Амбросій» (до 100-річчя від дня народження поетеси – жовтень);

-         тиждень Шевченкової книги «Живе в мені твій спів, святий Тарасе» (березень);

-         свято рідної мови «Квітни, мово наша рідна» (листопад);

-         конкурс «Кращий відгук на прочитану книгу» (лютий-травень);

-         конкурс «Краща книга 2010 року» (ІІ-ІІІ квартал);

На допомогу  нашим бібліотекарям окремими виданнями друкуємо щорічно «Календар знаменних і пам’ятних дат», звертаючи особливу увагу на краєзнавчі дати.

У минулому році було підготовлено 18 методично-бібліографічних матеріалів:

-         «Вавилон на Дністрі» - бібліографічний покажчик до 780-ї річниці першої писемної згадки про с.Василів;

-         Особливо пишаємось тим, що в минулому році в обласному конкурсі методично-бібліографічних матеріалів до 70-ї річниці утворення Чернівецької області нашу роботу «Найменша перлина соборних  українських земель» визнано найкращою. І місце в обласному конкурсі, грамота та цінний приз;

-         Працівниками методичного кабінету районної бібліотеки зібрано матеріал та видано фольклорну збірку «Легенди та перекази рідного краю». Запис проведено з уст старожилів нашого району про походження кожного села, цікаві бувальщини, та інші.

У 2010 році вийшов у світ біографічний довідник «Видатні сучасники Заставнівщини», до якого збирався матеріал не один рік.

Саме рідний край, місце, де зробив перший крок, де промовив перше слово, стали імпульсом творчості талановитих людей. І не тільки талантами минулого, а й нинішнього часу славиться наша Заставнівщина.

Наші сучасники, які своєю працею, науковою роботою сприяють розвитку України, рідного краю і якими поправу ми нині пишаємось, є гордістю нашого району. І саме про таких людей, людей талановитих, неординарних, обдарованих, заслужених, нагороджених орденами, кандидатів наук, професорів, доцентів – одним словом знаних, наукових, шановних людей краю і йде мова на сторінках біографічного довідника «Видатні сучасники Заставнівщини».

Як уже було сказано раніше, в читальному залі районної бібліотеки 25 листопада 2010 року відбулась презентація цієї книги, куди були запрошені окремі герої цього видання.

У формі коротеньких статей подаються  біографічні дані про 48 наших видатних краян, а також представлені їхні фотографії.

Можливо таких людей є у нас і більше, можливо, ми не про всіх змогли розповісти в нашому довіднику, але ми пишаємось тим, що зуміли зробити. А в майбутньому, маємо надію, що з допомогою небайдужих краян, наших читачів ми зможемо надолужити упущене й видати ще не один такий довідник.

Працівниками методичного відділу районної бібліотеки здійснюються пошукові розвідки:

-         «Військові дії та об’єкти історичного значення на території Заставнівського району з 1600 по 1920 роки»;

-         «Знані люди краю»;

-         «Заставнівщина: хроніка подій»;

-         «Бібліотечна Заставнівщина»;

-         «Історія шкіл району»;

-         «Історія культових споруд, капличок, пам’ятних знаків»;

-         «Народні ремесла Заставнівщини»;

Даний матеріал буде розміщений на сайті районної бібліотеки.

Методисти районної бібліотеки намагаються активно сприяти кожній бібліотеці-філіалу у досягненні нею індивідуальності та найвищого рівня розвитку. Основними вимогами до бібліотечного фахівця залишається професійна мобільність, здатність до творчого вирішення професійних завдань, прагнення до постійного самовдосконалення.

Категорія: БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ | Додав: sashadjua (15.04.2011)
Переглядів: 506
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]