Головна » Статті » КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ

АНОНС ЗУСТРІЧІ В "ЗАСТАВНІВСЬКІЙ СВІТЛИЦІ"
ЗАПРОШУЄМО ДО ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ВІТАЛЬНІ

Україна багата талантами. У кожному селі можна зустріти неперевершених майстрів слова та народних промислів: вишивки й гаптування, різьбярів по дереву й каменю, ткачів й гончарів. Та нажаль, якось тихо, непомітно, щезають ці наші скарби.

А так хочеться вірити, що дітвора слухатиме вечорами, затамувавши подих, бабусину казку, дідусеву легенду. Дівчата вишиватимуть придане, а хлопці прикрашатимуть побут виробами, створеними своїми руками. Молодь не перестане покидати рідні села, створюватимуться нові щасливі сім’ї, народжуватимуться діти і село розквітне. Але це буде лише тоді, коли в міцній єдності батьків, вчителів, працівників культури всі ми зуміємо привити палку любов в серцях молодого покоління до наших традицій, звичаїв.

Для цього Заставнівська центральна районна бібліотека започатковує цикл презентацій «Моє село – мій оберіг». Мета нашого циклу виховувати інтерес до історичної та культурної спадщини свого села, почуття любові до всього нам рідного на основі звичаїв, традицій. На яких представлятимемо творчі роботи митців кожного села.

Розпочали презентацію роботами майстрів із мальовничого села Товтри у літературно-мистецькій вітальні «Заставнівській світлиці» в районній бібліотеці. Господиня сільської книгозбірні Г.Стецька представляє роботи різбяря по дереву Князя Петра Григоровича, вишивальниці Барабаш Марії Андріївни, вишивальниці стрічками Шкварчук Наталі Степанівни. Також товтрівчани презентували для виставки вишиті ікони, скатертини, рушники, доріжки, національні костюми. Про пошукову роботу Ганни Онуфріївни свідчать і матеріали зібрані в теках: «Історія села Товтри», «Видатні люди села», «Звичаї, традиції, обряди села Товтри», «Товтрівські ремесла. Народні умільці». Пізнавальними є також матеріали по творчості поета, краєзнавця, автора пісень Дмитра Миколайовича Бугайчука, лікаря, вченого, поета, дипломата, товтрівчанина Георгія Івановича Ходоровського. Довершує представлення майстрів  села Товтри книжкова виставка, яка повертає нас у минуле та знайомить з сучасниками «Моє село – моя святиня».

Кожна людина має найсвятіше місце на землі. Для кожного з нас – це його рідне село.

 
Люблю село, за що? Й сама не знаю.
Люблю його дуже, та й усе,
Можливо, що над ним веселка грає,
Що квітнуть яблуні і лан дзвінкий росте.  
Люблю його й серцем відчуваю,
Не сумніваюсь в цьому ні на мить.
І в відповідь я всіх вас запитаю:
Невже його ще можна не любить?

Поспішаймо до літературно-мистецької вітальні, яка діятиме в ЦРБ на протязі місяця починаючи із 3 лютого 2014 року.
 


 
Категорія: КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Додав: sashadjua (25.05.2015)
Переглядів: 168
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]