ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Бібліотека у м.Заставні була відкрита у 1940 році. Вона розміщувалась тоді у маленькому цегельному приміщенні в центрі міста біля відділу міліції , якого давно вже немає. В той час в бібліотеці було близько 200 книг, які розташовувались на трьох саморобних стелажах.

З роками книжковий фонд бібліотеки збільшувався, книги надходили для поповнення з усієї України. У 1952 році в бібліотеці було близько 10 тис. книг,  620 читачів. Заставнівчани охоче відвідували бібліотеку, адже багато з них  не так давно навчились грамоті і з цікавістю знайомились з творами українських письменників, новинками у пресі. Бібліотекар-пересувник обслуговував читачів на віддалених виробничих ділянках – у полі, на току, фермі, тракторній бригаді тощо.

Близько 30-ти років  міська, а пізніше районна бібліотека розміщувалась у приміщенні бувшої  румунської управи (на місці будинку природи і райвно).Тут же була і районна бібліотека для дітей.

В 1979 році бібліотечна мережа району  була об’єднана у централізовану бібліотечну систему (ЦБС), яку очолила центральна районна бібліотека. Першим директором  ЦРБ стала Гринюк  Ганна Прокопівна.  

З 1981 року бібліотека розміщена у чудовому двоповерховому приміщенні бувшого СПТУ-24. Будівля бібліотеки  є однією з найкращих у місті. Її будівництво відноситься до кінця 19 століття і слугувало як управа австрійського уряду, а пізніше – румунських властей.  З приходом радянської влади у приміщенні функціонував райком партії, комсомолу, редакція районної газети «Прапор перемоги». За всі роки існування будівлі, вона не зазнавала серйозного ремонту.

Сьогодні  центральна районна бібліотека -  загальнодоступний, культурно-просвітницький, інформаційний центр для населення міста і району. Бібліотека – центр інформаційних ресурсів. Це традиційна бібліотека, яка має фонд друкованих видань та фонд нетрадиційних носіїв інформації, що обслуговує своїх користувачів на абонементі, у читальному залі, Інтернет-центрі. Документальний фонд бібліотеки становить понад 56 тис. видань.

Ми раді вітати учнів, студентів, вчителів, людей різних професій, рівня освіти і віку. Бібліотека – це місце, де чекають нових  зустрічей з шанувальниками друкованого слова та інформації на нетрадиційних носіях.

Наша бібліотека – творчий простір для спілкування й поповнення  інформаційного багажу, методичний центр для розробки та збору бібліотечних інновацій.

Ми працюємо для Вас щодня, крім вихідного( субота) з 9 год. до 18 год.

До Ваших послуг:
  • Будь-які книги: навчальні, довідкові, твори художньої літератури, мистецькі альбоми тощо;
  • Фонд бібліотеки становить 56 тис. прм.
  • Художня і галузева література – 52420 прм.
  • Періодичні видання  - 1850 прм.
  • Довідкові видання  - 1730 прм.
  • Система каталогів і картотек;
  • Інформаційні ресурси Інтернет-центру;
  • Увага бібліотекаря, який завжди радий допомогти Вам у розв’язанні будь-якої проблеми і надати кваліфіковану допомогу у доборі необхідної літератури.