Головна » Статті » Статті

30 ВЕРЕСНЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК

Роль книги в житті людини

Книги - морська глибина Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і труд мав досить, Дивні перли виносить.

Іван Франко

Спілкування з книгою допомагає людині розвиватися і вдосконалюватися. Без неї неможливий соціальний, економічний розвиток суспільства. «Книга вчить як жити» - говорить народна мудрість. А зі Святого Писання нам відкривається домобудівництво всього світу і спасіння людства.

З історії ми знаємо, що спочатку писали на глиняних табличках, папірусі, пергаменті. Лише згодом винайшли папір і почали друкувати книги. Треба зазначити, що перші книги були рукописними. Витоки вітчизняної рукописної книги починаються з часів Київської Русі. Завдяки літописам, які створювалися у монастирях. Ми сьогодні маємо змогу знати про те, як жили наші предки. Найбільш детальний літописний звід укладений ченцем Києво- Печерського монастиря Нестором - це «Повість минулих літ. Рукописною книгою є також одна з найдавніших пам’яток української писемності - «Слово о полку Ігоровім». Книжна наука почалася, ще за часів князювання Володимира Великого. А найбільшого розквіту набула при Ярославі Мудрому, який зібрав дуже багато книг. На жаль його бібліотека і досі не знайдена.

Сьогодні вже важко уявити життя наше без книг. Друковане слово стало порадником у всіх життєвих ситуаціях. Цікавий напис зроблений латинською мовою у Львові, на одному з приміщень книгозбірні: «Тут мертві живуть і німі розмовляють». Справді у кригах залишаються жити думки, прагнення, мрії не лише наших сучасників, а представників минулих поколінь. Левова частина інформації в Інтернеті - це книги. І тому ми маємо віддати належну пошану нашим предкам, які зберегли бібліотеки.

Над всіма книгами, як сонце над зірками, підноситься Біблія. Вона написана пророками і апостолами з натхнення Духа Святого. Центральна тема Біблії - це особистість Сина Божого, Господа Ісуса Христа, Спасителя і Владики світу. На запитання, що таке Біблія? Серафим Саровський приблизно відповів так: Біблія - це книга богодухновення, хто читає її, той розмовляє з Богом. Якщо читаєш Старий Завіт,то ти розмовляєш з Богом, а коли читаєш Євангеліє, то Господь розмовляє з тобою. Біблія - перша у світі друкована книга («Гутенбергова Біблія»1452-1455). Ця книга по тиражу займає перше місце у світі.

Пригадую своє дитинство і Біблію, яку подарував мені дідусь. Ой з яким захопленням я читав, вперше у своєму житії, сторінки зі Святого Писання! Потім брав різні книги з нашої сільської бібліотеки. Але найсильніше мене вразила книга «Камо грядеш?» польського письменника Генріка Сенкевича. У ній описується жорстоке гоніння християн імператором Нероном. Він влаштував пожежу в Римі і звинуватив у цьому послідовників Христа. Тоді потекли ріки християнської крові. Ті, що залишилися живими, благали апостола Петра піти з Риму, бо без нього не уявляли існування Церкви. Для того, щоб не залишити їх духовної опіки, апостол Петро погодився. Але коли він вийшов за межі міста, сталося диво: назустріч йому прямував Христос. «Куди йдеш, Господи?» - здивовано промовив апостол Петро. Ісус Христос подивився йому в очі і сказав: « Якщо ти залишаєш народ мій, тоді Я йду в Рим на нове розп’яття». Апостол Петро все зрозумів: настав його час постраждати за віру. Він повертається в Рим і просить лише одного: розіп’ята його вниз головою, бо він недостойний померти так, як його Вчитель і Бог, Ісус Христос. З молитвою «Отче наш..» первоверховний Апостол помер на хресті.

Ця книга так збентежила і зворушила мене, що я почав думати про служіння Богові у священному сані.

Вітаю всіх працівників бібліотек з наступаючим професійним святом. 30-го вересня Всеукраїнський день бібліотек. Він прикрашений мученицькими подвигами святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Нехай молитвами цих святих мучениць, зійде на Вас Боже благословення.

Пресвята Богородиця покриє чесним омофором. А Господь увінчає найвеличнішими чеснотами вірою і надією, мудрістю і любов’ю.

 

 

Благочинний Заставнівського округу,

митрофорний протоієрей Дмитро Костащук

Категорія: Статті | Додав: sashadjua (17.10.2016)
Переглядів: 473
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]