Головна » Статті » БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ

ХРОНІКА ВЕРЕСЕНЬ 2011

Заставнівська центральна районна бібліотека

ХРОНІКА

культурного життя району

за вересень 2011 року

 

Відділом культури 2 вересня проведено чергову виробничу нараду з працівниками бібліотечних та клубних установ по питанню: 

ПО БІБЛІОТЕЧНИХ ЗАКЛАДАХ РАЙОНУ

1. Центральною районною бібліотекою проведено інформаційно-бібліографічний довідник «В незалежній Україні розквітає мій край. Заставнівщина: хроніка подій за 20 років незалежності». Довідник складається з трьох розділів:

І розділ. «Заставнівщина: хроніка подій за 20 років незалежності».

ІІ розділ. «Прекрасне слово і душа у ріднім краю возз’єднались» (подано  коротку біографію та перелік книг 29-и письменників Заставнівщини, які написали свої твори за 20 років незалежності».

ІІІ розділ. «Книжкові перлини» (буклети видані бібліотечними та клубними працівниками».

2. Центральна районна бібліотека спільно з бібліотекою-філіалом села Товтри видали інформаційний довідник «Моє село – моя святиня» присвячений 460 річниці від першої писемної згадки про село Товтри.

3. Розроблено методичні рекомендації по відзначенню 20 річниці Незалежності України.

4. Проведено семінар бібліотечних працівників «Стан оновлення бібліотечних фондів та задоволення інформаційних потреб користувачів».

5. Згідно з Указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2011 році Дня партизанської слави та 70-ої річниці партизанського руху в Україні в період великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» бібліотеки філіали району протягом вересня 2011 року провели ряд масових заходів.

- година пам’яті «Шляхами партизанської війни» (ЦРБ), «Історія партизанської слави» (Бабино);

- вечори пам’яті «Партизани проживали поміж нас» (Ржавинці), «Вклонімося і мертвим і живим» (Погорилівка», «Подвиг у житті людей» (Прилипче);

- зустрічі поколінь: «Нам пам’ять про минуле берегти» (Васловівці), «Не меркне пам’ять про героїв» (Кострижівка);

Уроки мужності: «Ніхто не забутий. На попіл ніхто не згорів» (Шубранець), «Подвигу жити вічно» (Брідок);

Заочна подорож-екскурсія: «Народні месники» (ДБ);

В усіх бібліотеках-філіалах району оформлено книжково-ілюстративні виставки, виставки-екскурси, тематичні полиці: «Нащадкам пам’ять берегти», «Не меркне пам’ять про героїв», «Вони наближали Перемогу», «Полум’я безсмертя та інші».

З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек в центральній районній бібліотеці та бібліотеках району проходить місячник популяризації нової книги та 30 вересня день відкритих дверей «Бібліотека скликає друзів». В рамках святкування пройдуть такі масові заходи:

- святкові урочистості: для працівників бібліотек-філіалів району пройшли у ЦРБ «У книжковому храмі знань, мудрості і часу» (на святкуванні планується зустріч з письменницею Галиною Тарасюк), зустріч за круглим столом «Бібліотека – читач – суспільство»;

- свято книги: «Дивосвіт скарбів книжкових» (Шубранець), «Книга – дорога у майбутнє» (Вікно), «З любов’ю до книги» (Боянчук), «Цей дивний світ – бібліотека» (Ржавинці).

- літературний круїз «Подорож книжковими полицями» (Кулівці), «Книжковий фонд бібліотеки» (Баламутівка), «Правдиве чудо казки», «Знайомлюсь з бібліотекою» (Василів);

- інформаційна година «Цей дивний світ – бібліотека» (М.Кучурів), «Дружба з книгою – це свято» (Кострижівка).

- літературна мандрівка по творчості С.Д.Скляренка «Твоє сонце не згасне» (Йосипівка);

- усний журнал «Рідний край – моя земля» (Погорилівка);

- літературна година присвячена 85-річниці від дня народження краєзнавця, педагога, просвітителя М.І.Гнепа «Заставнівщина: її минуле і сучасне».

- в селі Товтри відбулося святкове дійство по відзначенню 460-ї річниці від першої писемної згадки про село в літописних документах.  Видано нову книгу «Товтри» авторами якої є Слободян Ганна та Дмитро Бугайчук. Було організовано розгорнуту книжкову галерею «Моє село – моя святиня».

- в селі Боянчук відбулося святкування 460 річниці (1551) від першої писемної згадки про село в літописних документах на якому було оформлено книжкову галерею «Боянчуку – 460».

До 145 річниці від дня народження першого Президента України, історика, письменника М.С. Грушевського в бібліотеках-філіалах району проведено:

- історико-літературний вечір «Працював він для народу» (ЦРБ);

- літературна година «Збережемо пам’ять про великого Українця» (Горошівці), «Видатний українець» (Погорилівка);

- історична година: «Перший Президент України – Михайло Грушевський» (Йосипівка);

- година повідомлень: «Михайло Грушевський – перший Президент України» (Веренчанка), «Літописець і патріарх Української державності» (Василів);

Інші заходи проведені бібліотечними працівниками у вересні місяці:

-         пергляд літератури «Страхування землі, як складова ринкового механізму господарювання» (Шубранець);

- година повідомлень «Інтернет – бібліотека» (Веренчанка).

 

ПО КЛУБНИХ ЗАКЛАДАХ

- 2 серпня в районному палаці культури відбувся семінар-практикум працівників клубних установ по вокально-хоровому жанру;

- до Дня підприємця, яке святкується в першу неділю вересня, в районному палаці культури відбулися урочистості з концертною програмо;

- 8 вересня в актовому залі райдержадміністрації відбулося святкове вшанування працівників фізичної культури і спорту. В програмі святковий концерт.

- 21 вересня в селі Боянчуквідбудуться святкові урочистості з нагоди 460 річниці від першої писемної згадки про село в літописних документах.

- у вересні в селах Онут та Звенячин відбудеться святкування дня села.

- колективи: народний театр фольклору та етнографії «Оберіг» (РПК), народний духовий оркестр (РПК), чоловічий квартет (РПК), зведений оркестр народних інструментів працівників культури та фольклорний колектив «Родина» (с.Юрківці), та візьмуть участь у відзначенні 390 років від початку Хотинської війни у фестивалі «Хотинська твердь».

 

Провідний методист ЦРБ:

Шевчик Галина Василівна

Категорія: БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ | Додав: sashadjua (13.09.2011)
Переглядів: 729
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]