Головна » Статті » КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ У "ЗАСТАВНІВСЬКІЙ СВІТЛИЦІ"

ПОЛОТНЯНИЙ ЛІТОПИС УКРАЇНИ

  

   Вишивайте історії доленьку й правду,

   Дні минулі, а з ними майбутнього сни.

   Тож у доленьці вашій нехай всюди й завжди

   Буде нива добра, нива диво-краси.

 

 

    Змінюються часи. Змінюються покоління, їхні уподобання та погляди. Змінюються одяг і прикраси. Але залишаються віковічні традиції, серед яких, безперечно, є вишиванка, яка є історією нашої країни.

    Вишита сорочка – це символ краси і чистоти, естетичного смаку і святковості, це закодована енергія, яка оберігає від усього злого.

    21 травня в «День вишиванки» у «Заставнівській світлиці»  центральної районної бібліотеки проведено урок народознавства «Полотняний літопис України».

    Ведуча – методист Ірина Данилюк ознайомила присутніх з походженням свята, візерунками вишиванок, патріотичним піднесенням українського народу до вбрання з етнічними мотивами, а також запросила до виступу керівника медичного центру «Горицвіт» Віктора Фуштея, який презентував матеріал своїх досліджень, що супроводжувались слайдами.

    До присутніх з побажаннями та настановами звернулись головний редактор газети «Голос краю» –  Майя Калин та директор ЦБС – Леся Стасюк. Бібліограф Оксана Мартинюк провела огляд літератури, яка була представлена на книжковій виставці «Невмирущий оберіг – вишита сорочка».

   Учні Застанівнівської гімназії, які були гостями «Заставнівської світлиці», з захопленням слухали виступаючих, а також пісню у виконанні  А.Колісник, К.Сливко, М.Пазюк, та Олександра Дригу – директора кінотеатру «Мир», який декламував власного вірша.

   Щоб прадавні ремесла не зникали в сучасній культурі, щоб відродити їх і розвивати у сучасному світі, щоб пізнати їх ближче – запрошуємо звертатись до книг, які ведуть нас у неповторний світ народного  декоративного мистецтва.

    Пропонуємо Вашій увазі декілька фотографій з даного заходу, які подані нижче.


 

Категорія: КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Додав: sashadjua (25.05.2015)
Переглядів: 205
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]