Головна » Статті » КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ

У категорії матеріалів: 24
Показано матеріалів: 1-8
Сторінки: 1 2 3 »

Сортувати по: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам

Вишивка символ віри, роду і єднання.

      У нашій вишивці і пісня, й заклинання,

Молитва мами вічний оберіг,

В ній символ віри, роду і єднання,

Краси і мудрості, що нам народ зберіг.

 

  У «Заставнівській світлиці» ЦРБ відбулася презентація виставки вишитих бісером творів місцевої вишивальниці Марії Ганич.

   Вдивляючись у цю рукотворну красу, створену працьовитими руками жінки, дивуєшся, де береться стільки енергії та терпіння, адже ця робота вимагає багато часу, кропіткої праці й неабиякого терпіння.

    На зустріч з вишивальницею завітали друзі, однодумці майстрині, та ті, хто дарують натхнення, сприяють її творчому лету.

   Ведуча заходу – зав сектором О.Мартинюк постаралась, щоб атмосфера зустрічі була цікавою, та зігріта родинним теплом.

    Вітання з персональною виставкою й щирі слова на адресу пані Марії прозвучали від голови Заставнівського районного товариства «Просвіта» Світлани Масловської, вишивальниці, лауреата обласної мистецької премії ім.. Івасюка Валентини Бурденюк, вишивальниці, чиї роботи презентувались в «Заставнівській світлиці», керівника гурткової роботи Світлани Сіногач, директора Заставнівської ЦБС Лесі Стасюк, котра вручила подяку майстрині за підписом начальника відділу культури Заставнівської РДА – В.В.Барабащука.

    Пані Марія поділилася спогадами, про те, що спонукало її до вишивання та висловила вдячність організаторам заходу, й всім тим, хто розділив з нею приємні хвилини спілкування.

    Для всіх присутніх було проведено огляд літератури, яка присутня в фондах нашої бібліотеки, з даної теми.

    Запрошуємо шанувальників української вишивки відвідати виставку творчих робіт Марії Ганич, яка діятиме до кінця лютого.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 504 | Додав: sashadjua | Дата: 15.02.2018 | Коментарі (0)

Мистецтво – це політ творчої душі

Василь Сухомлинський вважав: «Мистецтво – це час і простір, в якому живе краса людського духу. Як гімнастика виправляє тіло, так мистецтво виправляє душу. Пізнаючи цінність народного мистецтва, людина пізнає людське в людині, підносить себе до прекрасного, переживає насолоду».

Мистецтво – це політ творчої душі, це неповторний світ в якому живе і працює Іванна Георгіївна Молдован. Пані Іванна вишивальниця з с.Вікно, творчим доробком якої можна помилуватись завітавши до «Заставнівської світлиці» ЦРБ. Її роботи такі гармонійні й теплі, що їх хочеться довго роздивлятися, знаходячи деталі, які розкривають думки і настрої майстрині.

ЇЇ вишиті картини зачаровують гамою кольорів і майстерністю виконання. Вдивляючись у вишиті сюжети відчувається глибокий зміст що передається через композицію вишивки.

Після закінчення сільської школи поступила в Чернівецький кооперативний економіко-правовий коледж, де здобула спеціальність бухгалтера. Здобувши освіту, повернулась в село та вийшла заміж за того кого давно кохала, та з ким давно мріяла пов’язати свою долю. З своїм обранцем Іванна навчалась в школі в одному класі. У них багато спільних поглядів на життя. А зараз виховуючи двох синів вкотре переконується у правильності свого вибору. Рішучість та міцне плече Олександра, мудрість, виваженість та хист до прекрасного, галасливість та допитливість дітей, це і є те, що називається сімейним щастям. Коли хочеться творити красу та дарувати своє прекрасне мистецтво знайомим, друзям, рідним.

Життя Іванни – це мистецтво насичене барвами, широким світоглядом, збереженням культури. Бажаємо пані Іванні і надалі наповнювати його ясними барвами, красою, гармонією і любов’ю.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 506 | Додав: sashadjua | Дата: 07.02.2018 | Коментарі (0)

Сімейні цінності – родинні зв’язки.

   «Заставнівська світлиця» центральної районної бібліотеки запрошує усіх, хто цікавиться сучасною українською вишивкою, на виставку лауреата Чернівецької обласної мистецької премії ім. Миколи Івасюка – Валентини Степанівни Бурденюк «Сімейні цінності – родинні зв’язки».

   Мистецтво – це основа нашої національної свідомості. Без мистецтва, без культури – немає держави і немає нас.

   Вишиванка – це наша гордість. Молодь усе більше захоплюється вишитим одягом, адже це красиво, модно патріотично. Випускні вечори, весілля, державні й церковні свята та інші урочистості проходять у вишиванках. І головне – вишитий одяг усім до лиця, незалежно від віку, статі, кольору очей.

    Що таке творчість? Це імпульси, які благодатний дух посилає до кожного з нас, кличе до краси. Кличе до творчості, кличе бути подібним до творця. Нажаль, через буденні проблеми більшість із нас тамують це почуття. Пані Валентина відповіла цьому духу, прийняла цей поклик і стала сама творити красу. Не просто цінувати і спостерігати, а бути творцем. Вибрала шлях не з легких, - підхопила техніку мережки, оздоблювальних швів, які майже зникають і потребують дуже великої концентрації, дуже великої напруги, неабиякого терпіння й старання. Вишукано виглядають орнаменти, мудро підібрані кольорові гами.

    Захоплення пані Валентини підтримує уся дружня родина. Кажуть: повага до родинних коренів, до історії та любов до України для них – не порожні слова. У яку б подорож не відправлялись – традиційно беруть з собою вишиванки, які звісно, вишила Валентина Степанівна.

    Ручна вишивка рясно буяє на всіх виробах майстрині, від найніжніших жіночих та чоловічих сорочок, до вишуканих ікон, картин, рушників, скатертин. Здалеку орнаменти можуть здаватись машинною вишивкою, але все це створено за допомогою голки, ниток – муліне та умілих рук вишивальниці. Понад 40 робіт презентується нині в світлиці.

    Всі члени клубу «Золотий вік» матимуть змогу ознайомитись з роботами Валентини Степанівни на першому Новорічно-Різдвяному засіданні нашого об’єднання. Радо зустрінемо кожного, хто має бажання завітати на виставку.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 526 | Додав: sashadjua | Дата: 19.01.2018 | Коментарі (0)

У Горощівськім краї цвітуть вишиванки.

    Святкова й повсякденна, для дітей і для дорослих, для молодих хлопців і старих людей, кожна зі своїм візерунком, з білої, різнобарвної й  навіть чорної тканини – національне українське вбрання просто неможливо уявити без вишиванки.

     У «Заставнівській світлиці» ЦРБ відкрито виставку майстринь-вишивальниць с.Горошівці, які презентували понад 30 робіт вишитих сорочок, блуз, суконь. Експозиція стала можливою завдяки бібліотечному працівникові села Ніни Петрюк.

   Серед представлених робіт навіть складно виокремити якусь одну. Кожна – вабить самобутністю, у кожній закодовані нарожна мудрість і краса.

  На розсуд відвідувачів представлено також такий вид рукоділля як бісероплетіння. Гердани, намиста, браслети, сережки та чоловічі краватки – їм притаманна неймовірно гармонійна і водночас несподівана кольорова гама, яку з таким смаком підібрали майстрині.

   Дана виставка є гідним продовженням творчої акції – «Моє село – моя святиня», яка діє в «Заставнівській світлиці» районної бібліотеки.

   Девізом даного проекту можна вважати слова українського письменника Григорія Сковорроди «Пізнай свій край, себе, свій рід, свій нарід, свою землю і ти побачиш свій шлях у життя».  

Фотосвітлини:

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 519 | Додав: sashadjua | Дата: 30.01.2017 | Коментарі (0)

Таємниці веселкового дивосвіту Баламутівських майстринь.

     У краєзнавчій кімнаті "Заставнівська свілиця" в рамках програми "Моє село, моя бібліотека" представлена виставка декоративно-прикладного мистецтва, майстринь с. Баламутівка.

    Всіх бажаючих гостинно запрошуємо відвідати виставку. Тут можна побачити ткані і вишиті килими, картини, ікони, вишивки на подушки.

        Веселкові барви кольорів гармонійно поєднані з природою.

      Рукотворна краса майстринь Фуштей Наталії Володимирівни, Костів Оксани Олександрівни, Корнило Аліни Володимирівни, Настащук Віти Володимирівни - додасть Вам чудового настрою.


 

 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 772 | Додав: sashadjua | Дата: 22.07.2016 | Коментарі (0)

  ВИСТАВКА ЧУНЬКІВСЬКИХ ВИШИВАЛЬНИЦЬ У "ЗАСТАВНІВСЬКІЙ СВІТЛИЦІ"

          Хрестик за хрестиком на полотні

      Дивні лягають узори;

      Хрестик за хрестиком – так наші дні

      В щасті проходять і в горі. 

   Життя у кожного різне. У одних воно спокійне, розмірене, а в інших - завжди в русі, бурхливе, мов річка. Скільки людей, і в кожного різні характери, уподобання.

   В невеличкому селі Чуньків багатьом жінкам припало до душі  вишивання. Їхні роботи різні за візерунком та кольоровою гаммою. Вдивляючись у вишиті полотна, які нині презентуються у «Заставнівській світлиці» районної бібліотеки, ніби зазираєш у душу людини. Одні рушники випромінюють радість, світло, щастя, а інші – журбу і тугу. Затишку та весняного настрою надають скатертини, віконні фіранки.

   Творити таку красу – це покликання, яке відчувають Чуньківські вишивальниці. Їх роботи  то невеличка сторінка історії села, яку розгорнуть у «Заставнівській світлиці».

   Пропонуємо Вам переглянути декілька фотографій  виставки.


КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 467 | Додав: sashadjua | Дата: 22.03.2016

ВИСТАВКА САМУШИНСЬКИХ ВИШИВАЛЬНИЦЬ У «ЗАСТАВНІВСЬКІЙ СВІТЛИЦІ»

   Є на Заставнівщині маленький куточок надзвичайно мальовничої чаруючої краси у всі пори року –  с.Самушин, на жаль, майже зникаючий з лиця землі, як зникають найбільші людські цінності, такі як доброта, людяність, уміння співчувати, допомагати. Тут було і є таке унікальне життя, якого немає і бути не може   у велетенських містах-мегаполісах. А унікальне воно тим,  що село, якому у 2016 року виповнилося 380 років з першої писемної згадки,  у всі часи жило, як одна велика родина.

   Історія свідчить про непростий шлях селян, але разом з тим нашим предкам вдалось зберегти  найцінніше – свої звичаї, золоті перли фольклору,  свій національний одяг.  І не просто звичаї і фольклор,  а високу в них мораль і культуру побуту, які залишились і бережно зберігаються нащадками.

   «Заставнівська світлиця» ЦРБ вже третій рік поспіль продовжує роботу творчої акції «Моє село – моя святиня», метою якої є віднайти цінні перлини народного мистецтва краю,  популяризувати його серед населення  та знайомити з цікавими, талановитими людьми.

   Нині «Заставнівська світлиця» презентує роботи Самушинських вишивальниць. Зав. філіалом-бібліотеки села – Ольшанська Н.І. представила на розсуд відвідувачів вишиті вироби своїх односельчан та своєї родини.

   Пропонуємо Вам переглянути дану виставку із фото-світлин, які подані нижче.


 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 466 | Додав: sashadjua | Дата: 01.02.2016

 "В РУКАХ МАЙСТРИНІ НАРОДЖУЄТЬСЯ ДИВО"

     Українські вишиті вироби неперевершені за красою. Це, насамперед, спадає на думку під час  ознайомлення у «Заставнівській світлиці» ЦРБ з експозицією виставки традиційної української вишивки села Кадубівці, яку організовано спільно з зав. філіалом бібліотеки -  Валентиною Марчук. 

   Нинішня виставка, покликана повернути увагу теперішнього покоління до вишивки, як до унікального явища в матеріальній культурі нашого народу. Основу цієї виставки  становлять роботи родини Іванни Мартинюк та Ганни Торської. 

   Виставка демонструє високу майстерність, красу і вишуканий смак української вишивки. 

   Запрошуємо Вас завітати до "Заставнівської світлиці" та відвідати дану виставку. Фото подані нижче.


   

                                                        

                   

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 410 | Додав: sashadjua | Дата: 09.12.2015

1-8 9-16 17-24