Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 158
Показано матеріалів: 25-32
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 ... 19 20 »

МИСТЕЦЬКА АКЦІЯ

"МОЄ СЕЛО - МОЯ СВЯТИНЯ"

У «Заставнівській світлиці» центральної районної бібліотеки проходить творча акція краєзнавчого спрямування «Моє село – моя святиня». На виставках презентуються експозиції з різних сіл Заставнівського району, які представляють бібліотекарі сільських книгозбірень.
В ці дні свої твори для огляду запропонували майстри вишивки с.Боянчук. Як стверджують відвідувачі, рідко де і коли можна побачити таке розмаїття народного мистецтва.
Особливе місце в експозиції займають чоловічі сорочки та жіночі блузи. Чарують око вишиті рушники, серветки, скатертини.
Виставка однозначно стверджує, що Боянчуцькі майстрині народного мистецтва перебувають у постійному творчому пошуку, являючи нам свої високохудожні роботи.

 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 425 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

МИСТЕЦТВО СТВОРЕНЕ СВОЇМИ РУКАМИ

Кожен регіон нашої України – її невід’ємна, неповторна частина. Сьогодні, в ці важкі дні, ще й ще раз переконуємось в її неподільності, єдності, соборності.

Регіони тісно пов’язані між собою, як один єдиний організм. І водночас кожен із них – неповторний, яскравий, самобутній. У кожного історично сформований діалект, вирізняється національним вбранням,, звичаями, традиціями. Кожен район, кожне село має щось своє, унікальне, неповторне.

У серпні «Заставнівська світлиця» центральної районної бібліотеки презентує роботи з мальовничого селища, що понад Дністром Кострижівки.

Багато творчих робіт зібрали працівники сільської бібліотеки Людмила Байдюк та Людмила Калинюк. Рушники, серветки, доріжки, скатертини, картини, ікони – все це роботи жінок-кострижівчанок.

Про пошукову роботу бібліотекарів свідчать матеріали зібрані в теках: «Історія селища Кострижівка», «Обряди нашого села», «Мистецтво творити своїми руками».

То ж, завітайте на гостину до «Заставнівської світлиці» ЦРБ помилуватися вишивкою-мистецтвом, не переривається ніколи тому, що воно найбільше наближене до людини.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 403 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

ВИСТАВКА ВИШИТИХ РОБІТ ДОРОШІВЕЦЬКИХ ВИШИВАЛЬНИЦЬ

Краєзнавча кімната "Заставнівська світлиця" у центральній районній бібліотеці пропонує вашій увазі виставку вишитих робіт Дорошівецьких вишивальниць. Тут ви можете побачити весільні обрядові рушники, рушники якими прикрашають ікони та Пасхальні, якими вкривають Великодні кошики. Всі вони ввібрали веселкові барви та вишиті з любов'ю, трепетом.

 

Милують око також узори вишитих подушок, які є приданим чи не кожної Дорошівецької дівчини. Представлено також традиційні вишиті костюми, сорочки чоловічі та жіночі блузи.

Запрошуємо всіх, хто кохається в буковинській вишивці до "Заставнівської світлиці" в Заставнівській ЦРБ.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 487 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

ВІРА ЗЦІЛИТЬ НАШІ ДУШІ

У районній бібліотеці в «Заставнівській світлиці» - духовне царство! Саме згадкою про відродження духовності, людських сподівань і почуттів тут вирішили поліпшити настрій. Вдалося!

Нова експозиція сповнена радості та добра, особливого піднесення, яке може надати Євангельська тема визволення людини від рабства гріха.

«Віра зцілить наші душі» - це сяючі кольори, повінь радості й гарного настрою. Виставка і справді дарує відвідувачу-глядачу вітальну силу, духовне відродження, енергію та оптимізм. Ці емоції втілені в яскравих і потужних образах, які усміхаються з вишивок. Очі розбігаються і чудуєшся ось цією красою, створеною, без перебільшення, золотими руками справжньої чарівниці-вишивальниці Галини Василівни Бойчук.

З пані Галиною знайома ще з дитячих та шкільних років, а от як з вишивальницею познайомилась на вечорі-зустрічі шкільних друзів у лютому цього року. А все почалось із ось цих маків, волошок, що дуже гарно прикрашали сукню пані Галини. Слово до слова і дізнаюсь, що у вишивці кохається вже давно, що її роботи машинної вишивки прикрашають всю оселю. Оце одружували з чоловіком Михайлом Васильовичем донечку Уляну і простелили вишитий рушник на щастя та долю. З великою любов’ю вишиває і для своєї внучечки.

Галина Василівна щодень у клопотах. Вона – приватний підприємець. Та знаходить вільну часинку і за полотном. І ось уже возвишено являються нам ікони Святих, вишиті на полотні.

Роботи Галини Василівни Бойчук прикрашають і Свято-Кулівецький чоловічий монастир.

Має вона безліч схвальних відгуків, та найбільше визнання, вважає, - оцінка від матері. Ось і спішить завжди з новою вишивкою у рідну домівку, щоб пригорнутись до маминого плеча. Що завтра вишиє Галина Василівна? Мабуть красу своєї землі, яку хоче бачити щасливою, такою, мов кольори її вишивок, у кожній нитці яких розквітає талант і любов. Дай Боже!

Адже відродження віри в кожної людини, передчуття чогось дуже важливого, гостре переживання кожної миті – це особливий стан душі, свідомості.

«А після навідин до світлиці хочеться жити, творити, любити», - схвально стверджують відвідувачі виставки, яка буде діяти в центральній районній бібліотеці до кінця травня. В тім, щоб обійтись без зайвих слів, навідайтесь сюди особисто та переконайтесь самі.

Л.Стасюк, директор Заставнівської ЦБС.

 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 423 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

ВИСТАВКА РОБІТ РУКОТВОРНИХ ДИВ СЕЛА ЮРКІВЦІ

"Заставнівська світлиця" районної центральної бібліотеки черговий раз гостинно запросила поціновувачів прекрасного на перегляд рукотворних див. На цей раз представлено виставку робіт с.Юрківці. Сільський бібліотекар Марія Молодик знає чи не кожного жителя села, їхні уподобання та захоплення.

Саме Закдяки їй відвідувачі мають змогу переглянути вишиті ікони, рушники, жіночі та чоловічі сорочки, національні костюми, притаманні саме цьому селу. Найбільше відвідувачів захоплюють бісероплетіня та декупаж.

На виставці також представлено матеріали з історії церкви, звичаїв, обрядів Буковинського села та його знаних людей.

Виставка діятиме до кінця місяця. Запрошуєм всіх. Вхід вільний.

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 408 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РОБІТ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА
 
Днями в краєзнавчій кімнаті «Заставнівська світлиця» відбулась презентація робіт майстрів народного мистецтва с.Товтри.  
 
Гарно, цікаво, змістовно підготувала і провела презентацію завідуюча бібліотекою-філіалом с.Товтри Г.О.Стецька. Вона разом з С.Д.Тілабовою повели розповідь про історію села, про створення та дію «Руської бесіди» у ХІХ ст.. на території села, про історичні місця села, про видатних людей вихідців із Товтрів, які творили та творять славну історію їхнього села.
  
 
Всі з цікавістю слухали ведучих, їхні розповіді і про майстрів, та особливого колориту презентації додав виступ самодіяльного поета-пісняра Д.М.Бугайчука. Він, незважаючи на свій мудрий і поважний вік (минуло 80 років), займає активну громадську позицію – щиро переймається подіями в Україні й вірить, що Бог допоможе всім нам разом здолати всі негаразди і жити в квітучій, заможній державі.

Пропонуємо вашій увазі відео з масового заходу.
 
 

 

КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 361 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

   

ЗАПРОШУЄМО ДО ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКОЇ ВІТАЛЬНІ

Україна багата талантами. У кожному селі можна зустріти неперевершених майстрів слова та народних промислів: вишивки й гаптування, різьбярів по дереву й каменю, ткачів й гончарів. Та нажаль, якось тихо, непомітно, щезають ці наші скарби.

А так хочеться вірити, що дітвора слухатиме вечорами, затамувавши подих, бабусину казку, дідусеву легенду. Дівчата вишиватимуть придане, а хлопці прикрашатимуть побут виробами, створеними своїми руками. Молодь не перестане покидати рідні села, створюватимуться нові щасливі сім’ї, народжуватимуться діти і село розквітне. Але це буде лише тоді, коли в міцній єдності батьків, вчителів, працівників культури всі ми зуміємо привити палку любов в серцях молодого покоління до наших традицій, звичаїв.

Для цього Заставнівська центральна районна бібліотека започатковує цикл презентацій «Моє село – мій оберіг». Мета нашого циклу виховувати інтерес до історичної та культурної спадщини свого села, почуття любові до всього нам рідного на основі звичаїв, традицій. На яких представлятимемо творчі роботи митців кожного села.

Розпочали презентацію роботами майстрів із мальовничого села Товтри у літературно-мистецькій вітальні «Заставнівській світлиці» в районній бібліотеці. Господиня сільської книгозбірні Г.Стецька представляє роботи різбяря по дереву Князя Петра Григоровича, вишивальниці Барабаш Марії Андріївни, вишивальниці стрічками Шкварчук Наталі Степанівни. Також товтрівчани презентували для виставки вишиті ікони, скатертини, рушники, доріжки, національні костюми. Про пошукову роботу Ганни Онуфріївни свідчать і матеріали зібрані в теках: «Історія села Товтри», «Видатні люди села», «Звичаї, традиції, обряди села Товтри», «Товтрівські ремесла. Народні умільці». Пізнавальними є також матеріали по творчості поета, краєзнавця, автора пісень Дмитра Миколайовича Бугайчука, лікаря, вченого, поета, дипломата, товтрівчанина Георгія Івановича Ходоровського. Довершує представлення майстрів  села Товтри книжкова виставка, яка повертає нас у минуле та знайомить з сучасниками «Моє село – моя святиня».

Кожна людина має найсвятіше місце на землі. Для кожного з нас – це його рідне село.

 
Люблю село, за що? Й сама не знаю.
Люблю його дуже, та й усе,
Можливо, що над ним веселка грає,
Що квітнуть яблуні і лан дзвінкий росте.  
Люблю його й серцем відчуваю,
Не сумніваюсь в цьому ні на мить.
І в відповідь я всіх вас запитаю:
Невже його ще можна не любить?

Поспішаймо до літературно-мистецької вітальні, яка діятиме в ЦРБ на протязі місяця починаючи із 3 лютого 2014 року.
 


 
КРАЄЗНАВЧА СВІТЛИЦЯ | Переглядів: 370 | Додав: sashadjua | Дата: 25.05.2015

ДІТИ - МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ!

1 червня – це не лише початок літа. І не тільки перший день довгоочікуваних літніх канікул. Цього дня світ відзначає День захисту дітей, який вважається одним із найдавніших міжнародних свят. У далекому 1949 році Міжнародна жіноча організація прийняла рішення про відзначення у перший день літа Міжнародного дня захисту дітей. Якщо спочатку його святкували в усіх країнах, то сьогодні – в усіх кінцях світу. 

БІБЛІОТЕЧНІ НОВИНИ | Переглядів: 728 | Додав: sashadjua | Дата: 19.06.2014